Upečte si Ozefin kysnutý slivkový koláč s posýpkou

  • Kultúra a spoločnosť
  • 24. augusta 2009, 10:43
  • Autor:Viera Dusíková

PIEŠŤANY/KRAKOVANY – Domáce koláče z kuchyne Daniely Piscovej z Krakovian mohli ochutnať hostia v Piešťanskom informačnom centre po skončení vernisáže výstavy výšiviek a drevených hračiek v stredu podvečer.

Nám sa ušiel slivkový koláč s posýpkou. Daniela ho pečie vo veľkom, pretože sa z pekáča rýchlo rozchytá. Potvrdilo sa to aj na vernisáži. Ak sa vám bude zdať, že múky v miske je akosi priveľa, ba po kvasení sa jej objem ešte zdvojnásobil, je to v poriadku. Nezabudnite, že aj vaši susedia sa určite potešia z tanierika plného voňavých koláčov.

Na cesto potrebujeme: 2 kg polohrubej múky, približne 1 l mlieka, 2 kocky kvalitného droždia, celé vajce, 2 žĺtky, kyslú smotanu, cukor, soľ, 1,5 dl oleja alebo masla

Na posýpku potrebujeme: trochu detskej krupice, vanilkový cukor, práškový cukor, maslo

Postup: Droždie necháme napučať v mierne ohriatom a osladenom mlieku. Potom ho vlejeme do misky k múke, vlažnému mlieku, vajcu, žĺtku, kyslej smotane a oleju. Vypracujeme redšie cesto, ktoré sa musí na záver odlepovať od misky a necháme ho v teple vykysnúť. Asi po pol hodine, keď cesto zväčší svoj objem, vylejeme ho na prvý plech. Výšku si určite sami, Daniela odporúča asi pol centimetra a poukladáme naň odkôstkované rozpolené slivky.
Ak nemáme slivky, môže byť aj iné ovocie, napríklad zavárané marhule, čerešne alebo višne. Na záver posypeme vrch posýpkou. Tú pripravíme z detskej krupice, vanilkového cukru, práškového cukru a masla, ktoré prstami spojíme dokopy. „Žmolkami" posypeme koláč a vložíme do rúry, ktorú si vopred zohrejeme na 150-200 stupňov Celzia. Želáme vám dobrú chuť!

0 Shares

Najnovšie správy

Mestá na Slovensku, vrátane mesta Piešťany, prijali mnoho okamžitých a veľmi dôležitých opatrení. Ďalšie opatrenia môžu nasledovať z dôvodu očakávaného…
  • 06.04.2020, 01:03
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 6. apríla 2020
Meniny má Irena, zajtra Zoltán