Squashisti pred prvoligovými bránami

  • Šport / Ostatné športy
  • 24. augusta 2009, 11:18
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – Prvoligoví squashisti SC Piešťany vyhrali v nedávno skončenej sezóne západnú skupinu a spolu s Imetom Bratislava „C“ si vybojovali postup do baráže o prvú ligu. V nej sa stretli s dvoma najúspešnejšími družstvami z východnej skupiny.

Baráž sa hrala vyraďovacím spôsobom, preto o postupujúcich rozhodli už úvodné zápasy. Piešťanci v ňom prehrali s Bridgedale Martin až na body 100:113, keď na zápasy sa skončilo stretnutie 2:2 a na sety 6:6. Z Piešťancov vyhral Ďurža nad Vecelom 3:0 a Kořista zdolal rovnakým výsledkom Paceka. Zvyšní dvaja Piešťanci prehrali zhodne 0:3 – M. Šiška so Šáchom a Kromholc s Ďuricom.
V súboji o konečné tretie miesto vyhrali Piešťany nad Imetom Bratislava „C" 3:1 (Kromholc – Fabšic 0:3, Kořista – Budinský 3:2, Ďurža Tóth 3:0, M. Šiška – Paprnáková 3:1). „Škoda našej tesnej prehry s Martinom. K postupu do prvej ligy nám totiž chýbal uhrať ešte jeden set. V zápase s Imetom to bola jednoznačná záležitosť. V baráži sme doplatili na to, že nám chýbal kvalitnejší štvrtý hráč, ktorý by vo svojich zápasoch bodoval," povedal nám na margo baráže Marek Šiška.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána