Slováci uspeli len vo štvorhre

• Šport / Tenis
  • 24. augusta 2009, 12:57
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Už po druhý raz v priebehu tohto leta boli dvorce HS Centra v Piešťanoch dejiskom medzinárodného tenisového turnaja ITF. Po ženách si o desaťtisíc dolárov zahrali aj muži, tentoraz o HSC Cup 2009.

V dvojhre boli najvyššie nasadenými Slováci Andrej Martin a Miloslav Mečíř. Z prvenstva sa však radoval siedmy nasadený Slovinec Aljaz Bedene. Ten mal najviac práce v semifinále s Martinom, nad ktorým vyhral až po trojsetovom boji 6:3, 2:6, 7:5. Vo finále vyhral nad Čechom Faflom 6:0, 2:0 vzdaním súpera.
Zo Slovákov sa naj ďalej dostal Miloslav Mečír mladší. Syn olympijského víťaza zo Soulu podľahol v semifinále Faflovi 4:6. 4:6. Slováci sa radovali aspoň z prvenstva vo štvorhre, kde najvyššie nasadený pár Michal Pažický, Adrián Sikora vyhral vo finále nad poľskou dvojicou Kowalczik, Rams 6:3, 7:5.

Piešťanský tenis zastupoval na turnaji majster Európy v dvojhre chlapcov do 16 rokov – Filip Horanský. Ten sa do hlavnej súťaže prebojoval po troch výhrach v kvalifikácii, kde zdolal Rakúšana Propsta 6:3, 6:1, Čecha Majsajdra 6:4, 5:7, 6:2 a vo finále kvalifikácie aj Rakúšana Ratha 6:1, 6:4. V prvom kole hlavnej súťaže však podľahol Čechovi Třískovi 2:6, 3:6. Horanský si premiérovo zahral na mužskom turnaji ITF aj v štvorhre. V nej spolu s krajanom Andrejom Martinom podľahli rakúskemu páru Neuchrist, Weissborn 6:1, 1:6, 6:10.