Piešťanskí odchovanci na MS iba v malom finále

• 24. augusta 2009, 12:53
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY/DORTMUND – V nedeľu sa skončili v kanadskom Dartmouthe v poradí už 37. majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike. Slováci si priviezli z krajiny javorových listov tri medaily – jednu striebornú a dve bronzové. Štvorkajak mužov skončil na 200 metrov druhý a na 1000 m tretí.

Tretia priečka patrila aj Kohlovej s Kmeťovou v K2 žien na 1000 metrov. V slovenskej výprave mala zastúpenie aj piešťanská kanoistika. Tú reprezentovali dvaja odchovanci, obliekajúci v súčasnosti dres ŠKP Bratislava. Popri skúsenom veteránovi Róbertovi Erbanovi to bol nádejný kanoista Matej Rusnák. Obaja naši vodáci sa napokon do finále neprebojovali.
Rusnák obsadil v C1 na kilometrovej trati vo svojej rozjazde tretie miesto, čo mu stačilo na postup do semifinále. V tom skončil na piatej priečke, kým do veľkého finále postúpili iba traja najlepší. V malom finále obsadil Matej časom 4:08,12 min šieste miesto, čo pre neho znamenalo v celkovom hodnotení 15. pozíciu.
Približne rovnako si počínal aj Róbert Erban, ktorý súťažil spolu s Andrejom Wiebauerom v kajaku dvojíc na tisíc metrov. V rozjazde obsadili šieste miesto, znamenajúce účasť v semifinále. V ňom si slovenská dvojica umiestnenie o jednu pozíciu zlepšila, no aj tak bojovala len v malom finále o 10. až 18. miesto. V B-finále skončili časom 3:22,706 min na šiestej priečke, čo v konečnom hodnotení stačilo na 15. miesto.