PFK Piešťany – FC Neded 3:1 (3:0)

• 24. augusta 2009, 12:18
  • Autor:Jaroslav Valo

PIEŠŤANY – Piešťanci nasadili v súboji s favoritom vysoké tempo a už v 3. min mali šancu po hlavičke Kukuča. O minútu neskôr vysunul Žamba Vyskoča, toho zrazil pred šestnástkou Jedinák a uvidel červenú kartu.

Presilovku domáci bez problémov využili: v 13. min po prihrávke Vyskoča obišiel Bábsky aj brankára a strelil vedúci gól. V 27. min po najkrajšej akcii zápasu a centri Kukuča zvýšil na 2:0 Vyskoč. O ďalšie dve minúty zneškodnil šancu hostí brankár Krajčovič a po protiútoku a samostatnej akcii strelou zo 16 m zvýšil na 3:0 Gajarský. V 36. min Rožníkova hlavička po centri bývalého hráča PFK Hlaváča skončila na žrdi domácej bránky.
Druhý polčas začali lepšie oslabení hostia, ktorí v 48. min. znížili na 3:1. Ďalšiu ich snahu však likvidovala domáca obrana. Na druhej strane nebol gól súdený dobre hrajúcemu Kukučovi, ktorého dve strely brankár vyrazil a jedna išla nad. Zostava PFK: Miro Krajčovič – Doktor (56. Jánošík), Kardoš, Bernát, Martin Krajčovič – Bábsky (76. Sýkora), Žamba, Vyskoč, Verchola, Gajarský, Kukuč (84. Šiška).