Ihrisko na Detvianskej deti neláka

  • Spravodajstvo
  • 21. augusta 2009, 10:18
  • Autor:(ad)

PIEŠŤANY – Športové ihriská s novým povrchom vyrástli už na dvoch sídliskách a zdá sa, že sú naozaj vyťažené. Naproti tomu na ploche medzi Základnou cirkevnou školou sv. Márie Goretti a Materskou školou na Detvianskej ulici do lopty už dávno nikto nekopal.

Pováľaný plot, z ktorého trčia drôty, tráva plná bodliakov a brány so zvyškami potrhanej siete malých futbalistov nelákajú.
Na stav ihriska upozornila redakciu Piešťanského týždňa jedna z obyvateliek ulice: „Naše deti sa nemajú kde hrať!" dodala rozhorčene. Pozemok, na ktorom sa nachádza, patrí mestu. Mestské priestranstvá udržiavajú pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP). Ich riaditeľ Ernest Jančina povedal: „Nedávno som sa tam bol pozrieť. Ihrisko vyčistíme a pokosíme." Podľa neho by kovové bránky ešte mohli chvíľu slúžiť. Vedúca odboru správy mesta Eva Pobjecká uviedla, že na opravu ihriska v tohtoročnom rozpočte peniaze vyčlenené nemajú. Prisľúbila však, že sa otázkou opravy areálu budú zaoberať. „Ak pri niektorých položkách rozpočtu ušetríme financie, pokúsime sa ich presunúť na rekonštrukciu tohto ihriska." Momentálny stav preberú so SMP, ktoré sa o postarajú o jeho základnú údržbu. 

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči vyrážali v uplynulom týždni k viacerým výjazdom. Ratovali ľudí aj autá, odstraňovali popadané stromy a chceli pomôcť i…
  • 18.02.2020, 10:00
  • Spravodajstvo
utorok, 18. februára 2020
Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta