Najbližšie na stupne mal Rusnák

• 19. augusta 2009, 12:35
  • Autor:Štefan Gregorička

Na juniorských majstrovstvách Európy i majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike mala zastúpenie aj piešťanská kanoistika. Na oboch podujatiach štartoval Matej Michálek z KK Sĺňava Piešťany.

Ďalšia členka tohto klubu, Simona Šamková a piešťanský odchovanec Matej Rusnák z ŠKP Bratislava, súťažili na ME juniorov a pretekárov do 23 rokov.

Na európskom šampionáte v poľskej Poznani sa z tohto tria najlepšie umiestnil kanoista Matej Rusnák, ktorý v C1 mužov do 23 rokov na 1000 m po víťazstve v rozjazde postúpil priamo do finále, kde skončil piaty. Simona Šamková sa medzi ženami do 23 rokov prebojovala v kajaku jednotlivkýň na 500 i 1000 metrov do B-finále. Na 500 m v ňom skončila šiesta a celkove pätnásta.
Na kilometri obsadila konečné 16. miesto. Juniorovi Michálekovi patrila spolu s Klučárom z Trenčína v K2 na 1000 m štrnásta a na polovičnej trati pätnásta priečka, keď v rozjazde i semifinále skončili štvrtí.

Na juniorských majstrovstvách sveta v Moskve obsadili Michálek s Klučárom v K2 na 500 m celkové 15. miesto a na kilometrovej trati boli ešte o jednu priečku horší. Tam boli v rozjazde i semifinále štvrtí, keď im len o jednu priečku ušlo veľké finále. V „béčku" skončili siedmi a celkovo šestnásti.