Matku svojej družky zabil a hodil do studne

  • Spravodajstvo
  • 18. augusta 2009, 21:00
  • Autor:TASR/KRPZ

TRNAVA/HORNÉ SALIBY – Páchateľa už druhej tohtoročnej vraždy v obci Horné Saliby v okrese Galanta zadržali v noci na dnes policajti. Bol ním 25-ročný Matej H., ktorý vo februári tohto roku údermi kladivom do hlavy zavraždil 44-ročnú Zuzanu D.

Následne hodil jej mŕtvolu do studne rodinného domu, ktorého bol majiteľom, ale nezdržiaval sa v ňom. Býval s dcérou obete v Dolnej Strede, dokonca aj po tom, ako ženu zabil a do studne na ňu nahádzal odpad, aby miesto zamaskoval.
      Zhruba mesiac po skutku odišiel vrah pracovať do Saudskej Arábie, odkiaľ sa len deň pred zadržaním vrátil. Mŕtvolu v pokročilom štádiu rozkladu objavil nájomca domu.
Matej H. mu pri prenajímaní objektu povedal, aby do studne nechodil, lebo tam je nepitná voda. Nájomník však chcel studňu používať na polievanie trávnika a tak našiel telo. Podľa vyjadrenia riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) SR v Trnave Bystríka Stanka  bol páchateľ podozrivý už krátko po vražde, polícia však čakala na jeho návrat.
Dôvodom vraždy boli výčitky zo strany Zuzany D., že Matej H. založil pre úver jej dom, nespláca ho a nestará sa o rodinu, s ktorou žije. Pri vyšetrovaní nezvestnosti Zuzany D. páchateľ pôvodne uviedol, že v deň jej zmiznutia ju viezol do supermarketu, na parkovisku ju vyložil a viac ju nevidel. Celý čas zostal v kontakte s jej dcérou.
Podľa riaditeľa Úradu justičnej a kriminálnej polície KR PZ Štefana Čechoviča nemá Matej H. záznam v registri trestov, ale v poslednom období boli voči nemu vznesené viaceré obvinenia pre majetkovú a drogovú trestnú činnosť. Teraz mu hrozí trest 15 až 20 rokov. V Trnavskom samosprávnom kraji sa v tomto roku stali dve vraždy, obe boli objasnené.

0 Shares

Najnovšie správy

Každý bude musieť preukázať svoju totožnosť a uviesť telefónne číslo, cieľ cesty a jej účel. Kto nebude rešpektovať obmedzenie pohybu,…
  • 07.04.2020, 13:15
  • Krimi / Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo / Región
utorok, 7. apríla 2020
Meniny má Zoltán, zajtra Albert