Družstevníci si vyhodili z kopýtka

  • Spravodajstvo
  • 17. augusta 2009, 11:38
  • Autor:vd

SOKOLOVCE – Piešťanskí družstevníci si v piatok podvečer vyhodili z kopýtka. Na strelnici Laila v Sokolovciach im kolegovia poľovníci zo združenia Jelesy pripravili druhý ročník súťaže O putovný pohár predsedu Poľnohospodárskeho družstva.

„Dvadsať družstevníkov a ich rodinných príslušníkov strieľalo z malokalibrovej pušky na poľovnícke terče v tvare srnca, líšky a diviaka,“ uviedol hospodár poľovníkov Pavol Zaťko.  „Ani som netušil, že tu máme takých vynikajúcich strelcov a najmä strelkyne,“ smial sa predseda družstva Miroslav Haring držiaci v náručí pozlátené poháre víťazov. Ukázalo sa, že presnú mušku má nielen držiteľ putovného pohára Domin Lesay, ktorý nastrieľal 257 bodov, ale aj druhá Zdenka Madunická (256) a tretí Jozef Karkuš (248).
Na bezpečie strelcov dohliadal Igor Drobný, ktorý dodal : „Pri streľbe je okrem presného oka a dobrých nervov najdôležitejšia bezpečnosť ľudí. Som rád, že sa nikomu nič nestalo a že si u nás mohli družstevníci po náročných dňoch žatvy na chvíľu oddýchnuť.“  Piešťanských poľnohospodárov čaká zber ďalšej úrody a potom, po jesenných prácach okolo desiateho decembra zavrú chotár a opäť si užijú pár chvíľ pri guláši a poháriku sektu.

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia