Družstevníci si vyhodili z kopýtka

  • Spravodajstvo
  • 17. augusta 2009, 11:38
  • Autor:vd

SOKOLOVCE – Piešťanskí družstevníci si v piatok podvečer vyhodili z kopýtka. Na strelnici Laila v Sokolovciach im kolegovia poľovníci zo združenia Jelesy pripravili druhý ročník súťaže O putovný pohár predsedu Poľnohospodárskeho družstva.

„Dvadsať družstevníkov a ich rodinných príslušníkov strieľalo z malokalibrovej pušky na poľovnícke terče v tvare srnca, líšky a diviaka,“ uviedol hospodár poľovníkov Pavol Zaťko.  „Ani som netušil, že tu máme takých vynikajúcich strelcov a najmä strelkyne,“ smial sa predseda družstva Miroslav Haring držiaci v náručí pozlátené poháre víťazov. Ukázalo sa, že presnú mušku má nielen držiteľ putovného pohára Domin Lesay, ktorý nastrieľal 257 bodov, ale aj druhá Zdenka Madunická (256) a tretí Jozef Karkuš (248).
Na bezpečie strelcov dohliadal Igor Drobný, ktorý dodal : „Pri streľbe je okrem presného oka a dobrých nervov najdôležitejšia bezpečnosť ľudí. Som rád, že sa nikomu nič nestalo a že si u nás mohli družstevníci po náročných dňoch žatvy na chvíľu oddýchnuť.“  Piešťanských poľnohospodárov čaká zber ďalšej úrody a potom, po jesenných prácach okolo desiateho decembra zavrú chotár a opäť si užijú pár chvíľ pri guláši a poháriku sektu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava