Víťazstvo i prehra hokejistov ŠHK

• Hokej / Šport
  • 13. augusta 2009, 08:22
  • Autor:Jaroslav Vrábel

Prvoligoví hokejisti ŠHK 37 Piešťany majú za sebou dva prípravné zápasy na ľade extraligistov. Najskôr zvíťazili v Žiline 3:1 a potom prehrali vo Zvolene 0:6.

Pod Dubňom sa zverenci trénerov Milana Klementa a Romana Sýkoru bez rešpektu pustili do svojho súpera. Hra bola vyrovnaná, Žilinčania síce viac útočili, ale brankár Jozef Ondrejka všetko s prehľadom vyriešil. Aj preto sa skončila tretina bez gólov. V druhej sa v 24. min gólovo presadil Martin Klčo, vďaka čomu hostia viedli. Na začiatku tretej časti sa síce podarilo domácim vyrovnať, no štyri minúty pred koncom stretnutia sa po akcii R. Kolníka s Terchom znova zapísal do streleckej listiny Klčo, ktorý v ten deň oslavoval 21. narodeniny.
Domáci v snahe vyrovnať odvolali v poslednej minúte brankára. To sa im nevyplatilo, pretože Rado Kolník dal do prázdnej bránky tretí gól ŠHK 37. Milan Klement k zápasu povedal: „Pre obe mužstvá to bolo prvé prípravné stretnutie, čo poznačilo nielen plynulosť hry, ale hlavne jej presnosť. V snahe vidieť čo najviac všetkých hráčov v akcii sme hrali na štyri pätky." Zostava ŠHK 37: Ondrejka – Baron, Bučka, A. Kolník, Ružička, Tercha, Grman, Kalafút, Mrázik – Klčo, R. Kolník, Rosa – Chylo, Učeň, Kadraba – Michálek, Fabok, Uhrík – Gunda, Blaško, Fedor.
Vo Zvolene to bol iný zápas. Piešťanci sa v ňom strelecky nepresadili, kým domáci hráči skórovali až šesťkrát.