Veslár Babač deväť stotín od A-finále

  • Veslovanie / Šport
  • 13. augusta 2009, 08:31
  • Autor:šg

Veslár Lukáš Babač z VK Sĺňava Piešťany absolvoval v posledných týždňoch dve kolá Svetového pohára. V Mníchove aj v Luzerne sa v skife ľahkých ľahkých váh prebojoval iba do B-finále a do bojov o medailové priečky nezasiahol.

Pritom v Luzerne ho delilo od finále iba deväť stotín sekundy.
V Mníchove obsadil Lukáš vo svojej rozjazde nepostupové štvrté miesto, preto musel absolvovať opravnú jazdu. Po víťazstve v nej postúpil do semifinále, v ktorom dovesloval na piatom mieste. To mu stačilo len na malé finále. Víťazstvo v ňom už znamenalo v druhých pretekoch SP len celkovú siedmu priečku. Svoju jazdu v B-finále začal Lukáš na štvrtej pozícii, no po každých ďalších odjazdených päťsto metroch sa posunul o jednu priečku vyššie a v cieli bol už prvý pred Rakúšanmi Rabekom a Siglom.
Preteky vo švajčiarskom Luzerne mali podobný priebeh ako tie v Nemecku. Aj na nich skončil Lukáš Babač v rozjazde štvrtý a opravnú jazdu vyhral. V semifinále mal smolu, pretože od postupovej tretej priečky, znamenajúcej účasť v A-finále, ho delilo od Dána Rasmussena len deväť stotín sekundy! V B-finále začal Babač na piatej pozícii, no po ďalšom kilometri sa prepracoval na tretiu. V závere sa však prepadol znova na piatu pozíciu, čo v konečnom hodnotení znamenalo 11. miesto.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila