Slováci dnes na Memoriáli Ivana Hlinku proti USA

• 13. augusta 2009, 09:29
  • Autor:šg

PIEŠŤANY – Medzinárodný hokejový Memoriál Ivana Hlinku družstiev do 18 rokov, ktorý sa hrá v Piešťanoch a Břeclavi, má za sebou dva hracie dni.

Reprezentanti Slovenska majú zatiaľ na svojom konte dva zápasy. V oboch padlo veľa gólov. V utorok zdolali Fínsko 7:2 a včera podľahli favorizovanému Rusku 1:7.
Slováci začali oba zápasy veľmi zle. S Fínmi prehrávali v 4. minúte už 0:2, navyše severania ešte trafili žrď.  Ešte do konca tretiny však gólmi Cingela, Šimčáka a Daráša otočili na 3:2. V ďalších dvoch tretinách už skórovali len naši. V druhej časti sa strelecky presadili Cingel, Jurčo a Bene a v poslednej tretine pridal siedmy gól Matoušek.
Aj v zápase s Ruskom začali Slováci zle. Už v 8. min prehrávali 0:4. Až za tohto stavu dali v 35. min Cingelom svoj jediný gól. Rusi  vzápätí pridali piaty gól a v záverečnej časti skórovali ešte dvakrát.
O tom, či budú hrať mladí Slováci na turnaji o medaily, rozhodne ich dnešný zápas s USA, ktorý sa začína na piešťanskom ZŠ o 17.30 h. Američania v predchádzajúcich zápasoch  prehrali s Ruskom 3:4 a zdolali Fínsko 3:2.