Na starom trhovisku ďalší „polyfunkčák“

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 13. augusta 2009, 07:50
  • Autor:ad

Päťpodlažnú budovu stavia na Ulici Eugena Suchoňa v Piešťanoch firma Gallery Real z Nitry. Objekt s 24 bytmi a piatimi obchodnými priestormi vyrastie oproti apartmánovému domu Enzo v lokalite, kde bolo kedysi trhovisko.

Unimobunku, v ktorej pečú kúpeľné oblátky, premiestnili jej majitelia o pár metrov bližšie k pasáži Alexander centra.
Dvojicu polyfunkčných domov Enzo a Cylinder tak doplní tretí s názvom Gallery. Stavbu navrhol architekt Marcel Zachar a svojimi otvorenými presklenými stenami, ako aj výkladmi obchodov na prízemí, vytvorí transparentnú galériu, podľa ktorej dostala aj meno. V suteréne budovy bude 32 garážových miest pre majiteľov apartmánov a obchodných prevádzok, ako aj pre ich zákazníkov a návštevníkov. V bezprostrednom okolí sa nachádza 776 m2 rozkúskovaných po 50 až 500 m2 mestských pozemkov, ktoré radnica minulý rok neúspešne ponúkala na predaj. „Majitelia susedných parciel ich chceli kúpiť za 15-tisíc korún (497 eur)/m2, ale poslanci predaj neschválili a stanovili cenu 20-tisíc Sk (663 eur)/m2," hovorí prednostka mestského úradu Denisa Bartošová.
Za takúto cenu o ne nemal nikto záujem, a tak namiesto zisku 35-tisíc eur zostali mestu kúsky parciel, o ktoré sa bude musieť postarať.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich