Kanoisti Sĺňavy s tuctom majstrovských titulov

• 13. augusta 2009, 08:19
  • Autor:šg

Na majstrovstvách Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátkych tratiach sa darilo aj kanoistom Sĺňavy Piešťany. Na Môtovskej priehrade pri Zvolene si v posledný júlový víkend vybojovali tucet titulov a ďalšie medaily.

Najviac sa darilo Simone Šamkovej v kategórii žien. Tá si priviezla domov až šesť zlatých a jednu striebornú medailu. Simona sa stala majsterkou Slovenska v K1 na 200, 500 i 1000 m, navyše spolu s oddielovou kolegyňou Marcelou Erbanovou vyhrali K2 na 200 a 500 m a so Srnákovou z Tatrana Bratislava dominovala aj v K2 na 1000 m. Navyše si vybojovala striebro v K4 na 200 m. Erbanová má na konte dva tituly v K2 spolu so Šamkovou a striebro z K1 a K4 na 200 m. O ďalšie tituly majstra Slovenska pre piešťanské farby sa pričinil kadet Mário Janča, ktorý spolu so Žďárskym z TTS Trenčín vyhral K2 na 500 i 1000 m a na oboch tratiach boli aj členmi víťaznej K4. Junior Matej Michálek zvíťazil spolu s Klučárom z TTS Trenčín K2 na 1000 m, na polovičnej trati boli druhí a v K4 na oboch tratiach tretí.
Z titulu majsterky Slovenska sa tešila aj kadetka Petra Maťašová, keď spolu s Matouškovou z Novák vyhrali K2 na 500 m. Na „tisícke" skončili v K2 druhé, rovnako ako v K4 na 500 m spolu s Piešťankou Katarínou Vidovou a Tkáčovou z Novák. Dvanásty titul pre piešťanské farby vypádlovala staršia žiačka Linda Blahová, ktorá spolu so Skovajsovou z Tatrana vyhrala K2 na 500 m. Navyše v K1 i K4 bola na 500 m druhá. Medailovú zbierku KK Sĺňavy doplnili starší žiaci Tomáš Kačic, Jerguš Jacko, Filip Valo a David Žlnay bronzom z K4 na 500 m.
Výbornú bilanciu piešťanskej kanoistiky na šampionáte ešte vylepšili jej odchovanci, jazdiaci vo farbách ŠKP Bratislava. Erin Noskovič s Pavlom Maťašom boli členmi víťaznej K4 mužov na 1000 m, v K2 i K4 na 200 m boli druhí. Róbert Erban zasa vyhral s Wiebauerom K2 na 1000 m a Matej Rusnák C1 na 1000 m. V C2 na 500 m bol druhý a v C1 tretí. Pavol Rusnák bol zasa druhý v C2 na 200 m.
Majstrovstvá Slovenska boli aj kvalifikáciou na majstrovstvá sveta seniorov, ktoré budu v polovici augusta v kanadskom Dartmouthe. Miestenky na ne si vybojovali aj piešťanskí odchovanci Matej Rusnák a Róbert Erban.