Rady spotrebiteľom (9) POTEŠENIE ZMYSLOV

  • Nezaradené
  • 11. augusta 2009, 13:50
  • Autor:Zuzana Hlúchová

Neustály stres, hektickosť a uponáhľanosť každodenného života nás nútia vyhľadávať chvíle, kde môžeme byť iba sami so sebou. Jediné miesto, kde sú naše súkromné sféry nepreniknuteľné, kde môžeme zostať osamotení len s vlastnými myšlienkami a odbremeniť sa od starostí je kúpeľňa.

Miestnosť, kde ste prakticky doslova obnažení pred svetom, si zaslúži vašu pozornosť. Poškriabaná keramika, netesniace vodovodné batérie a zanedbané armatúry stopercentne nepatria k priestoru, ktorý by mal slúžiť na očistu, relax a opätovné nabratie energie.
H2O dizajn
Výmena batérií je malý, no zásadný krok pri renovácii kúpeľne. Nemecká kvalita, päťročná záruka, spoľahlivosť… Všetky tieto prívlastky neodmysliteľne patria k batériám HANSA. Nevtieravý dizajn ich výrobkov je spojený s funkčnosťou a čistými líniami, ktoré podčiarkujú intimitu kúpeľne. Skvostom v ponuke je séria HANSALATRAVA.
Dizajnéri tejto nemeckej spoločnosti posunuli hranice kreativity do neurčita. Pri iných značkách podlieha dizajnu kov, keramika či drevo. Pri umývadlách a batériách HANSA sa o pútavý vzhľad postará aj samotná voda. Po otočení kohútikom vás čaká strhujúce predstavenie v podaní extrémne jemnej a zároveň výraznej vodnej záclony, ktorú vám bude ľúto narušiť umývaním rúk. Treba však pripomenúť, že tieto efekty nie sú spôsobené veľkým objemom vody, ale účinným tvarovaním vtokov. Batérie HANSALATRAVA tak dokážu ušetriť až 40 % vody v porovnaní s bežnými armatúrami. Nemusíte ani zbytočne plytvať litrami tejto vzácnej tekutiny otáčaním páky pri nastavení správnej teploty, presnosť je zaručená LED ukazovateľom aktuálnej teploty vody.
Rozvírte vody
Aj v tej najmenšej kúpeľni sa dajú robiť zázraky. A s batériami HANSA rovno na počkanie. Či už si vyberiete z najmodernejších termostatických modelov, pákových batérií či klasických kohútikových, so sklamaním počítať zaručene nemusíte. Heslo spoločnosti je „Užite si vodu“. Umývanie rúk sa vďaka batériám HANSA zo samozrejmosti zmení na pôžitok. Spoľahlivosť je ich druhým menom. Päťročná záruka je len bonusom k nadčasovému vypracovaniu a kvalite používaných materiálov. Údržba elegantného povrchu je rovnako nenáročná. Jasnou rečou hovorí aj spotreba vody. Batérie HANSA vám dokážu ušetriť desiatky eur vďaka premyslenému funkčnému dizajnu. Vtoky sú tvarované tak, aby maximalizovali objem pretečenej vody a tým prúd opticky a pocitovo rozširovali. V kúpeľni tak už nezostáva miesto na kompromisy.
Keď prievan nestačí
Milovníci letných horúčav sa v týchto mesiacoch skutočne nemajú na čo sťažovať. Teplota vzduchu je vhodnejšia skôr pre prímorské oblasti a čím je vyššia, tým klesá akákoľvek chuť do práce či schopnosť koncentrácie. Ak vám vaše finančné či priestorové možnosti nedávajú šancu na nainštalovanie klimatizácie, vhodným riešením, ktoré vás vytrhne z každodenného pekla, je ventilátor.
Toto samotné zariadenie vzduch nedokáže ochladiť, jeho rozvírený prúd však bez problémov schladí vaše rozhorúčené telo. Ventilátory zabezpečujú urýchlenú výmenu vzduchu v miestnosti, čím vám prinesú okamžité osvieženie. Ich účinok však nie je taký invazívny ako v prípade klimatizácií – dozaista nezažijete teplotný šok, keď vyjdete von z miestnosti.
Ich ďalšou výhodou je neporovnateľne nižšia cena a absencia akýchkoľvek stavebných zásahov. Nízka spotreba energie je rovnako samozrejmosťou. Stojanový ventilátor zakúpite v špecializovanej predajni už od 24,90 €. Môžete ho používať okamžite a vôbec nemusíte byť technicky zdatný. Prúd rozvíreného vzduchu z ventilátora sa postará o vaše pohodlie aj v tom najodľahlejšom kúte vašej domácnosti, v miestnosti bez okien či vo večne rozhorúčenom podkroví. Stačí ho spustiť na pár minút a spoznáte rozdiel. Do karát mu hrá aj nekonečná flexibilita. Cez deň ho môžete používať v kuchyni či pracovni a večer preniesť do spálne. Pri modeloch s časovačom sa nemusíte báť prechladnutia. Ventilátor vás bude osviežovať napríklad počas zaspávania a po uplynutí vami nastaveného času sa automaticky vypne. Zvuk vrtule, ktorá vašu domácnosť zbavila horúčavy, vás tak nebude rušiť pri spánku.
Vyberať si môžete z dvoch základných typov. Stojanový ventilátor je vhodný do väčších priestorov. Pri nastavení automatického otáčania okolo zvislej osi osvieži rovnomerne celú miestnosť. Menší stolový ventilátor je zase skladnejší a jednoduchší na manipuláciu. S možnosťou nastavenia rôznych rýchlostí otáčania vrtule sa dokonale prispôsobia vašim aktuálnym požiadavkám. Pri ventilátoroch s diaľkovým ovládaním bude vaša lenivosť priasť blahom. Intenzitu fúkania a otáčanie si nastavíte pohodlne aj z vašej pohovky. Ako všetko v dnešnej dobe, aj dizajn ventilátorov podlieha módnym trendom. Nemusíte sa čudovať, ak v špecializovanej predajni nájdete retro-kúsok s drevenými detailmi či ventilátor z farebného plastu.
Či sa chystáte rozvíriť vody vo vašej kúpeľni, alebo rozvíriť vzduch v celej domácnosti, základným pravidlom zostáva nakupovať v špecializovaných predajniach, kde máte istotu, že sa vám bude venovať vyškolený personál a že si vyberiete len z ponuky kvalitných spotrebičov renomovaných značiek. Ak ich cena presiahne aktuálne finančné možnosti, nákupom na splátky tento problém jednoducho vyriešite.

Odborným garantom seriálu je spoločnosť DOMOSS.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. júna 2023
Meniny má Stanislava, zajtra Margaréta