Na Dlhých Kusoch sa prevrátili smetiari

  • Spravodajstvo
  • 7. augusta 2009, 10:32
  • Autor:vd
Martin Cifra

Neďaleko štrkoviska Dlhé kusy v Hornej Strede sa v stredu 6. augusta o siedmej hodine ráno prevrátilo smetiarske auto s odpadom. Kamión odvážal smeti, ktoré v areáli prírodného kúpaliska zostali po dvoch hudobných festivaloch. Dopravnú nehodu nahlásil pracovník prepravnej spoločnosti.

„Poslali sme tam vozidlo MB Vario s troma príslušníkmi“, povedal nám operačný dôstojník HaZZ v Piešťanoch.  Keď tam piešťanskí hasiči dorazili, vodič  „liazky“ bol už mimo vozidla, ale motor stále išiel. Z auta vytekali prevádzkové kvapaliny.
Kým sa záchranári starali o zraneného vodiča, ktorého odviezli na ďalšie ošetrenie do nemocnice, hasiči prerušili prívod paliva do motora a do zbernej nádoby zachytili asi 40 litrov nafty. Vytečené tekutiny zlikvidovali sorbčnou látkou. Príčiny dopravnej nehody vyšetruje polícia.
Strom z Obrázkovej hory mužovi dochrámal nohu
Štvrtok  6. augusta bol zvláštny deň plný viacerých nepozorností. Na cestách došlo ku niekoľkým drobným kolíziám áut, ale menšie úrazy sa vraj stávali i v domácnostiach alebo ľuďom v práci. Piešťanskí záchranári, hasiči aj policajti vyrážali k prípadu už 8.45 h. Na Obrázkovej hore neďaleko Banky sa podľa oznamu koordinačného strediska mal nachádzať  krvácajúci človek v bezvedomí,  ktorého privalil strom a zlomil mu nohy.
„Bol to najhorší scenár, aký si môžeme predstaviť,“ povedal operačný dôstojník. Našťastie, keď naši hasiči došli na miesto,  zraneného muža  už ošetrovali záchranári. Ukázalo sa, že strom ho neprivalil celého,  iba mu poranil nohu.  Hasiči pomohli lekárovi zniesť raneného zo svahu. No skôr, ako ho mohli naložiť do sanitky, museli ju vyslobodiť z blata, do ktorého vozidlo v prírodnom teréne zapadlo.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
sobota, 8. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita