Na Dlhých Kusoch sa prevrátili smetiari

  • Spravodajstvo
  • 7. augusta 2009, 10:32
  • Autor:vd

Neďaleko štrkoviska Dlhé kusy v Hornej Strede sa v stredu 6. augusta o siedmej hodine ráno prevrátilo smetiarske auto s odpadom. Kamión odvážal smeti, ktoré v areáli prírodného kúpaliska zostali po dvoch hudobných festivaloch. Dopravnú nehodu nahlásil pracovník prepravnej spoločnosti.

„Poslali sme tam vozidlo MB Vario s troma príslušníkmi“, povedal nám operačný dôstojník HaZZ v Piešťanoch.  Keď tam piešťanskí hasiči dorazili, vodič  „liazky“ bol už mimo vozidla, ale motor stále išiel. Z auta vytekali prevádzkové kvapaliny.
Kým sa záchranári starali o zraneného vodiča, ktorého odviezli na ďalšie ošetrenie do nemocnice, hasiči prerušili prívod paliva do motora a do zbernej nádoby zachytili asi 40 litrov nafty. Vytečené tekutiny zlikvidovali sorbčnou látkou. Príčiny dopravnej nehody vyšetruje polícia.
Strom z Obrázkovej hory mužovi dochrámal nohu
Štvrtok  6. augusta bol zvláštny deň plný viacerých nepozorností. Na cestách došlo ku niekoľkým drobným kolíziám áut, ale menšie úrazy sa vraj stávali i v domácnostiach alebo ľuďom v práci. Piešťanskí záchranári, hasiči aj policajti vyrážali k prípadu už 8.45 h. Na Obrázkovej hore neďaleko Banky sa podľa oznamu koordinačného strediska mal nachádzať  krvácajúci človek v bezvedomí,  ktorého privalil strom a zlomil mu nohy.
„Bol to najhorší scenár, aký si môžeme predstaviť,“ povedal operačný dôstojník. Našťastie, keď naši hasiči došli na miesto,  zraneného muža  už ošetrovali záchranári. Ukázalo sa, že strom ho neprivalil celého,  iba mu poranil nohu.  Hasiči pomohli lekárovi zniesť raneného zo svahu. No skôr, ako ho mohli naložiť do sanitky, museli ju vyslobodiť z blata, do ktorého vozidlo v prírodnom teréne zapadlo.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 4. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom nevinných detských obetí agresie. Meniny má Lenka.
  • 03.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 3. júna. Vo Vrbovom sa v tento deň v roku 1926 narodil dôstojník Anton Muržic. Meniny má…
  • 02.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 4. júna 2023
Meniny má Lenka, zajtra Laura