Zo záchranárov si urobil dobrý deň

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 5. augusta 2009, 15:58
  • Autor:V. Dusíková

Nočná búrková smršť zo štvrtka na piatok narobila v našom regióne problémy najmä na cestách. Hasiči spolu s cestármi od polnoci do pol piatej rána pílili a likvidovali popadané stromy na vozovkách v Kocuriciach, Prašníku, Nižnej, Pečeňadoch i vo Veľkých Kostoľanoch.

V piatok 24. júla nezvládol riadenie medzi Modrovkou a Ducovým vodič, ktorý auto zapichol do kríkov pod cestou. Z ťažko dostupného terénu musela vozidlo uvoľňovať odťahová služba. Muž mal šťastie, od vážnych zranení ho zachránili airbagy. Kým sa o neho starali záchranári, hasiči vykonali potrebné opatrenia.
O planý poplach sa v sobotu päť minút po polnoci postaral neznámy muž z Horných Zeleníc. Hasičov zavolal k údajne horiacemu domu v obci. „Volal z telefónnej búdky, neveril som mu, preto som ešte volal späť. Ubezpečil ma, že neklame. Keď tam naši dorazili spolu s kolegami zo Serede, zistili, že taký dom v dedine nejestvuje," povedal nám službukonajúci operačný dôstojník. Hasiči sa počas falošného poplachu dozvedeli, že v obci žije chlapík, čo s obľubou vyvoláva záchranárom a robí si z nich dobrý deň.
Na Mlynskej ulici v Piešťanoch v sobotu 25. júla pred jedným z rodinných domov horel nový Peugeot 1007. Hasiči požiar motora i kabíny uhasili, no auto zostalo v dezolátnom stave. Majiteľka utrpela škodu asi 6600 eur.

Táto nehoda sa stala na ceste medzi Modrovkou a Ducovým.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 3. júna. Vo Vrbovom sa v tento deň v roku 1926 narodil dôstojník Anton Muržic. Meniny má…
  • 02.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 4. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom nevinných detských obetí agresie. Meniny má Lenka.
  • 03.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 4. júna 2023
Meniny má Lenka, zajtra Laura