Predĺžia prevádzku fontán?

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 5. augusta 2009, 15:50
  • Autor:pet

Kým v meste Martin pristúpila radnica pre finančnú krízu k vypnutiu väčšiny mestských fontán, v Piešťanoch podobný krok nehrozí. Šetrenie na miestach, kde by sa negatívne dotklo života obyvateľov, primátor Piešťan Remo Cicutto zatiaľ nepripúšťa.

Prevádzku fontán majú na starosti Služby mesta Piešťany (SMP). Podľa riaditeľa SMP Ernesta Jančinu by sa odstavením fontán veľa neušetrilo. „Ide o zanedbateľnú položku v našom rozpočte," povedal na našu otázku, či nerozmýšľa nad podobným krokom ako radnica v Martine. Podľa E. Jančinu je pravdepodobnejšia situácia, že služby mesta skôr predĺžia prevádzku fontán v centre mesta.
„S takouto požiadavkou sa na nás obrátila jedna obyvateľka, podľa ktorej vypnutie fontán pôsobí na hostí letných terás ako ohlásenie večierky," hovorí šéf služieb mesta. V súčasnosti už komunikuje s firmou, ktorá režim fontán naprogramovala, o možnosti predĺženia ich prevádzky. „Predbežne by sme predĺžili prevádzku fontán počas augustových víkendov do 24. hodiny. Či je to možné, sa dozvieme v najbližších dňoch," pokračuje E. Jančina. Je teda pravdepodobné, že už o týždeň nám vypnutie fontán neohlási o 22. hodine smutnú „večierku".

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava