Najrýchlejší kovboj je Peťo Michalica

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 5. augusta 2009, 16:13
  • Autor:Viera Dusíková

Piešťany majú najlepšieho rýchlostného westernového jazdca na koni v našom regióne. Má iba pätnásť rokov a volá sa Peter Michalica. Tento mladík z ranču Narysa vyhral na osemročnom vraníkovi Bagovi rýchlostné preteky s názvom Barrel race na druhom ročníku stretnutia westernových jazdcov v Červeníku.

Podujatie sa konalo v sobotu 18. júla. Organizátori z jazdeckého oddielu Oklahoma ho ale počas búrky prerušili, a tak na rozdiel od trenčianskej Pohody z Červeníka došli všetci účastníci domov zdraví.
„Barrel race – moja obľúbená disciplína – je slalom medzi sudmi," opisuje súťaž Peter Michalica. K westernového jazdeniu sa dostal tento nádejný chovateľ koní postupne. Najskôr ho rodičia pustili na poníka, neskôr si osedlal otcovho lipicana Baga a už z neho „nezosadol". Mladý kovboj denne trénuje asi hodinu, má ranč v piešťanskej Kanade a o kone sa stará ráno i večer. „Denne jazdím western asi hodinu. Najďalej som v sedle prešiel do Myjavy. Cesta mi trvala asi šesť hodín. Najdlhšiu trasu, ktorú som ale zvládol na poníkovi, bola cesta do Krajného a späť. Trvala mi osem hodín a bola to riadna túra," smeje sa Peťo. Na otázku, čo mu robilo pri jazdení najväčšie problémy, len mykol ramenom, ale potom si spomenul: „Svalovica, tú na druhý deň cítim najmä v stehnách a lýtkach. No a pri westerne si musím dávať veľký pozor, aby mi nespadol klobúk, pretože vtedy porotcovia odrátajú päť sekúnd. Pri disciplíne, akou je Barrel race, ide doslova o stotiny, takže pád klobúka by ma posunul na posledné priečky." Peter prešiel v Červeníku slalom medzi sudmi v čase 21,83 sekundy, čím získal absolútne prvenstvo.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína