Fanúšikovia piešťanských Funny Faces pogovali až do konca

  • Spravodajstvo
  • 5. augusta 2009, 15:41
  • Autor:L. Smiešny

Mladá piešťanská kapela s názvom Funny Faces svoj večerný koncert v nedeľu 2. augusta v Hudobnom pavilóne odštartovala naozaj originálne. Chalani pribehli na pódium za zvuku filmového sonudtracku Star Wars: The Imperial March.

Hľadisko sa zaplnilo mladými Piešťancami do posledného miestečka a rockové vibrácie donútili zostať aj ľudí vyšších vekových kategórií, ktorí iba prechádzali okolo. Skalní fanúšikovia sa začali blázniť už po prvých úvodných tónoch a „pogovali“ až do úplného záveru.
https://www.youtube.com/watch?v=aLb3pr5V0UA

https://www.youtube.com/watch?v=cdpQw-Fpze0


Skupina Funny Faces sa predstavila v zostave: spevák a gitarista Marko Manas (17), Mário Manas (21) rovnako spev a gitara, Michal Kvak (16) – bicie, Štefan Orviský (17) – bass gitara. Po prvých štyroch piesňach vystriedal Mária Manasa na pódiu Ján Lednický (15). Jeho nástup publikum ocenilo veľkým potleskom. Chalani sa hudbe venujú štyri roky a hrajú indie a alternative rock. Na koncertoch striedajú svoje skladby s cover verziami hitov známych kapiel. V nedeľu predviedli napríklad Rock & Roll Queen od The Subways, Seven Nation Army  – The White Stripes, alebo Fake Tales Of San Francisco skupiny Arctic Monkeys .

https://www.youtube.com/watch?v=ndfz7k8tWpE


Podľa Marka Manasa víkendové vystúpenie síce neodohrali úplne na jednotku, ale divákom to veľmi nevadilo: „Boli skvelí ! Veľmi nás podržali. Aj keď nám to zo začiatku veľmi nešlo, neskôr sme sa rozohrali.“ Ján Lednický alias Johnny, ktorý má za sebou sedem rokov ľudového spevu na piešťanskej ZUŠke,  zažil na pódiu rockovú premiéru. S Funny Faces skúšal asi štvrť roka a o svojom vystúpení povedal: „Bol to môj úplne prvý koncert s kapelou. Prirodzene som mal zo začiatku trému, ale akonáhle som uvidel skákajúcich ľudí, všetka tréma opadla a hralo sa mi úplne super.“
Mladí muzikanti sa pripravujú aj na vydanie debutantského cédečka. „Chceme nahrať 8 singlov v priebehu tohto roka. Najlepšie by bolo do konca zimy,“ potvrdil Marko Manas. Okrem prípravy albumu ich bude čakať ďalší koncert, ktorý plánujú na začiatok školského roku.  Pre svojich sympatizantov zavesili na webovú stránku www.myspace.com/funnyfacesmusic niekoľko piesní na stiahnutie z predošlého vystúpenia v Indians pube.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 28.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 29. novembra 2022
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej