Blog Kamila Fana: Sporto v októbri

  • Blogy / Blogy
  • 4. augusta 2009, 10:32
  • Autor:Kamil Fano

Country festivalom sa u nás darí a konečne tu máme to, čo mali v Čechách a na Morave pred dvadsiatimi rokmi. Ja som dal prednosť festivalu iných hudobných žánrov.

Kúsok od Moravských hraníc je dedina Tasov a konal sa tu festival s názvom Beseda u Bigbítu. Útulný areál s dvomi scénami, stánky s pivom, bramborákom, mäskami a čapovalo sa aj nealko pivo.
Program bol pestrý a hralo tu aj pomerne dosť skupín zo Slovenska, napríklad: Puding Pani Elvisovej, Vetroplach, Youcoco, alebo starý známi Bluesweiser.
Hlavnými ťahačmi festivalu boli skupiny Hm, Swordfishtrombones, Anna K, Hudba z Marsu a najlákavejšou atrakciou bol určite Brnenský herec Jan Budař s Eliščin Bandom.

Pražská skupina Sporto, vďaka ktorej som sa festivalu zúčastnil, hrala pred nejakým časom aj v Piešťanoch. Ich koncert bol zaujímavý, energický a ako píšu v príručke “angažovaný pop Sporto, je naštvanou analýzou súčastného sveta a otvoreným bojom proti ľahostajnosti.“
Koncert bol skvelý a underground stále žije, teda aspoň v Prahe. Skupina Sporto si zahrá v Piešťanoch opäť a organizátor undergroundových koncertov v Piešťanoch Allan Kudrna síce dátum neupresnil, ale sľúbil, že v októbri určite.
Takže všetci verní a všetci, ktorým záleží na tom, aby po Piešťanoch nechodili samí kovboji: hurá v októbri na Sporto.  

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 28. mája. Tento deň je Dňom Amnesty International, Medzinárodným dňom akcií pre zdravie žien. Meniny má Viliam.
  • 27.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 29. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom príslušníkov mierových misií OSN a Európskym dňom susedov. Meniny má…
  • 28.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 29. mája 2023
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand