Piešťanskí Astronauti „pristáli“ druhí

  • Šport / Hádzaná
  • 29. júla 2009, 20:59
  • Autor:šg

Novovzniknuté družstvo mladých plážových hádzanárov Piešťan sa pod názvom Zepáár Astronautov zúčastnilo na druhom ročníku medzinárodného turnaja Beachhandball Modra 2009. V areáli Zochovej chaty na ňom hralo 11 mužstiev a Piešťanci obsadili výborné druhé miesto.

V skupine sa najskôr stretli s bratislavským Handball Goods. Po vyhratom prvom polčase prehrali druhý až na zlatý gól, a potom aj celý zápas na samostatné nájazdy 5:6. Potom nastúpili proti favoritovi skupiny BB Modra. Po remíze 1:1 nasledovali nájazdy, v ktorých boli lepší Piešťanci. Potom zdolali aj MHC Martin 2:0 a postúpili do štvrťfinále. V ňom porazili Kellwitt Pezinok 2:0 a v semifinále sa opäť stretli s domácimi Modranmi. Zápas sa znova skončil 1:1, no v samostatných nájazdoch tentoraz kraľovali strelci a brankár Astronautov, keď ich vyhrali 6:0. Finálový zápas s Malackami sa skončil 1:1, na nájazdy boli lepší Záhoráci.
Tréner Martin Nedorost však bol spokojný: „Ak by pred turnajom niekto povedal, že budeme hrať vo finále, neveril by som mu. Hráči sa však zomkli a bojovným výkonom v obrane aj útoku sa napokon dostali až do finále. Nechali sme za sebou viaceré skúsenejšie družstvá. Chalani sa však už dnes tešia na budúci ročník súťaží v plážovej hádzanej, v ktorom by chceli odohrať viac turnajov než v tomto roku."

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava