Blog Slávky Novákovej: Prach si a na prach sa obrátiš!

  • Blogy / Blogy
  • 26. júla 2009, 20:51
  • Autor:Slávka Nováková

Vždy, keď sa opýtam svojej švagrinej Martinky ako sa má, odpovie mi: „Rýchlo“. Toto krátke ale výstižné slovíčko charakterizuje všetko. Žijeme príliš rýchlo, naháňame sa, stresujeme.

Ponáhľame sa do práce, naháňame sa v práci, zase sa ponáhľame z práce, aby sme nakúpili, vybavili, obstarali…Vidím to na svojom pracovisku na čerpacej stanici.
Deväťdesiat percent vodičov sa strašne náhli. Kamionisti rozvážať tovar, vodiči SAD rozvážať ľudí, občania rómskeho pôvodu predávať tovar, ostatní majitelia osobných áut na dovolenku, do práce a nikto samozrejme nechce čakať.
Stres vzniká už vtedy, keď je niekto pri čerpacom stojane druhý v poradí, alebo keď je niekto v rade na zaplatenie a iný pred ním si ešte vyberá nejaký tovar. Toto sú situácie bežného dňa, ktoré by sme mali normálne pohodovo zvládať a je to pritom problematické. Ponáhľame sa, naháňame sa, stresujeme a to zbytočne.
Dnes sme mali vážnejšiu debatu s mojou dobrou kamarátkou, kde sme sa spolu zhodli, že život je úžasný dar a prešustrovať ho je hriech. Viem že je niekedy ťažké zvládať stres, žiť naplno a uznávať tie pravé hodnoty. Netreba však nato zabudnúť. Lebo prach si, a na prach sa obrátiš…

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Viktor, zajtra Alexander