Cervanová po víťazstve vo štvrťfinále dvojhry

  • Šport / Tenis
  • 23. júla 2009, 17:57
  • Autor:šg

Medzinárodný tenisový turnaj ITF žien, JH Cup 2009, ktorý sa koná v Piešťanoch, pokračoval vo štvrtok ďalšími zápasmi. Naše tenistky mali po stredajšom vypadnutí Laury Valkovej v dvojhre a dua Ľudmila Cervanová, Katarína Maráčková vo štvorhre, na súťaži už len jedinú hráčku.

Bola ňou skúsená Ľudmila Cervanová, ktorá dnes za úmornej horúčavy zdolala na dvorci číslo jeden v HS Centre Češku Janu Jandovú 2:6, 6:4, 7:5. Zápas trval vyše tri hodiny a bývalá fedcupová reprezentantka Slovenska v ňom musela siahnuť až na dno svojich síl.
Pred zrakmi riaditeľky turnaja Jannette Husárovej i prezidenta Slovenského tenisového zväzu Tibora Macka dokázala 29-ročná Piešťanka napokon zvrátiť nepriaznivý vývoj zápasu vo svoj prospech. V rozhodujúcom sete síce prehrávala 1:2, no neskôr viedla 5:3 a za tohto stavu podávala na víťazstvo v zápase. Svoj servis prehrala, no od stavu 5:5 uhrala obe hry a zaslúžene postúpila medzi osem najlepších hráčok turnaja.  

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta