Vydierač chcel ťahať za autom s lanom uviazaným o krk svoju obeť

  • Spravodajstvo
  • 22. júla 2009, 08:48
  • Autor:red/tasr
Martin Cifra

Polícia zadržala 27-ročného muža podozrivého zo zločinu vydierania. Muž z Mostovej v okrese Galanta požičal v novembri minulého roka 24-ročnému mužovi z Kráľovho Brodu 3000 Sk (100 eur). Dlžník v januári tohto roka svoj dlh splatil aj s úrokmi a vrátil 150 eur (4500 Sk). To však Mostovčanovi nestačilo, každý mesiac si pýtal od muža, ktorému v novembri požičal peniaze, ďalšie a ďalšie financie.

„Minulý týždeň prišiel vydierač domov za svojim bývalým dlžníkom a vyhrážal sa mu usmrtením, ak mu nezaplatí,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.
Na osobnom aute Škoda Favorit odviezol vydierač svoju obeť k jazierku za obcou Kráľov Brod, kde sa mu vyhrážal usmrtením, čo zdôrazňoval strelnou zbraňou. „Z kufra vytiahol lano, ktoré priviazal o auto.
Poškodenému hrozil, že mu ho uviaže okolo krku a bude ho ťahať za autom, ak mu na druhý deň nezaplatí ďalších 200 eur (6000 Sk),“ opísala udalosť Kredatusová. Mladý muž sa rozhodol nahlásiť vydieranie na polícii, ktorá za pomoci pohotovostného policajného útvaru zadržala páchateľa pri preberaní peňazí. Pri obhliadke auta zaistili policajti strelnú zbraň a lano.
Vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinu vydierania a sudca rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Za vydieranie závažnejším spôsobom konania mu hrozí väzenie na štyri až desať rokov.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
sobota, 8. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita