Oprášili historické striekačky

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 22. júla 2009, 09:43
  • Autor:vd

Usmiate slnko nad Rakovicami vítalo v sobotu 4. júla netradičné tímy hasičov Trnavského kraja, ktorí sa pustili do súťaženia s historickou hasičskou technikou.

Prekrásne staré, ručne ovládané hasičské striekačky obsluhovali dobrovoľníci i dobrovoľníčky z Bohdanoviec, Rusoviec, Moravian nad Váhom, Rakovíc, Pobedima, Senca, Opatovej nad Váhom, Bašoviec i Dubovian. „Úlohou deviatich mužských a dvoch ženských družstiev bolo v čo najkratšom čase zvládnuť súťažnú úlohu -striekanie na terč.
Družstvá mali dva pokusy, počítal sa lepší," informoval nás predseda Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) z Pobedima, Martin Piškula. Hasičov v Rakoviciach uvítal nielen starosta obce Dušan Daloš, ale aj predseda domáceho DHZ Ján Hevier. Palmu víťazstva si odniesli hasiči
z Bohdanoviec, druhí boli Rusovčania a tretí Moravanci. „Organizátori pripravili pekné popoludnie s vynikajúcou atmosférou," dodáva M. Piškula.
Okrem príjemných pocitov si všetci účastníci na pamiatku odniesli aj ručne zhotovené hasičské autá z dielne rezbára Jána Davida z Piešťan.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 28.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 29. novembra 2022
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej