Netradičné tablo sa im nevyplatilo

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 22. júla 2009, 09:36
  • Autor:ad

Maturanti zo 4. A Gymnázia Pierra de Coubertina z Piešťan sa prípravou svojho tabla dlho zaoberali.

Chceli, aby bolo netradičné a zavesené na stenách ich bývalej školy, pútalo zrak aj po rokoch, keď už budú na stredoškolský život iba nostalgicky spomínať. Niekto navrhol dvere od starej škodovky a ostatní spolužiaci boli za. Keď zistili, že ich originálne maturitné tablo niekto vyhodil a poškodené len tak ledabolo oprel o kontajner na školskom dvore, zostali šokovaní.
„Problémy začali, už keď sme ho chceli zavesiť na stenu," povedala jedna z bývalých gymnazistiek, ktorá svoje meno odmietla zverejniť. „Vraj je na zavesenie príliš ťažké, tak sme ho zatiaľ položili pod schody, kým sa dohodneme, čo s ním." Nechránené fotografie však niekoho zrejme dráždili a „zabával" sa tým, že ich z dverí starého auta poodtŕhal.
Riaditeľ gymnázia Ivan Luknár o probléme s tablom nič netušil: „Nikto zo študentov za mnou neprišiel. Videl som, že tie dvere zo škodovky boli pri schodoch opreté a potom zmizli, ale nevedel som, prečo." Začal po table pátrať a našiel ho v dielni. „Nič podobné sa nám ešte nestalo a žiadne tablo sme nikdy nevyhodili. Niektoré staršie sú síce na povale, ale odložené tak, aby sa nepoškodili." Podľa I. Luknára, ak za ním študenti prídu, určite nájde miesto na jeho zavesenie, „aj keď je ťažšie, ako bývajú klasické tablá". Niektorí bývalí štvrtáci si však budú musieť zohnať a nalepiť nové fotografie namiesto tých, ktoré im poškodili „dobroprajní" gymnazisti.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich