Medzinárodné úspechy vodných lyžiarov

  • Šport / Ostatné športy
  • 22. júla 2009, 10:04
  • Autor:Pavol Kucharovič

Vodnolyžiarsky klub KVL-VŠ Piešťany reprezentujú v tomto roku na pretekoch doma i v zahraničí zväčša pretekári žiackych kategórií. Tí doteraz reprezentovali klub i Slovensko aj na medzinárodných pretekoch v Taliansku a Českej republike.

V Miláne sa predstavili Nikolas Wolf a Milan Kičin, ktorí súťažili v kategórii do 14 rokov. Hoci obaja dosiahli vo väčšine disciplín osobné maximá, na medailové umiestnenie stačil iba výkon Wolfa v akrobatickej jazde – za 3170 bodov získal bronzovú priečku. V skokoch a trojkombinácii bol štvrtý a v slalome piaty. Kičin si priviezol z Talianska tri piate miesta zo skokov, akrobacie a trojkombinácie, kým v slalome skončil ôsmy.
Na medzinárodných pretekoch v Kostelci pri Jihlave reprezentovalo Piešťany kvarteto pretekárov. Okrem žiakov Wolfa, Kičinaa Niny Žákovej to bola juniorka Ingrid Oravcová. Tá vyhrala vo svojej kategórii slalom i akrobaciu. V žiackej kategórii bol Wolf v slalome druhý a Kičin tretí, akrobaciu Wolf vyhral a Kičin v nej obsadil tretie miesto. V skokoch a trojkombinácii patrila Wolfovi druhá a Kičinovi tretia priečka. Vo vložených pretekoch žiakov do 12 rokov obsadila Žáková druhú priečku v slalome a kombinácii a šiestu v akrobacii.

0 Shares

Najnovšie správy

Smutné druhé výročie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej si pripomenuli aj Piešťanci. V piatok…
  • 24.02.2020, 01:30
  • Piešťany
Obec Pobedim si poslednú fašiangovú sobotu užila od samého rána až do neskorej noci. Ľudia si pochutnávali na zabíjačkových špecialitách.…
  • 24.02.2020, 14:47
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Spravodajstvo / Región
pondelok, 24. februára 2020
Meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika