Kniha plná pohľadníc o Piešťanoch

  • Kultúra a spoločnosť
  • 22. júla 2009, 08:32
  • Autor:

Piešťany v zrkadle historických dejín je názov novej trojjazyčnej publikácie, ktorú vydalo Balneologické múzeum v Piešťanoch.

Na stránkach knihy, ktorú zostavil Alexander Urminský, sú vyobrazené nádherné staré pohľadnice zo zbierky viacerých piešťanských zberateľov.
Jej tvorcovia sa snažili, aby v nej boli zastúpené všetky tváre Piešťan. Nájdete v nej pohľadnice zo starých Piešťan, ktoré mali skôr charakter dediny, ale aj prejavy ľudovej kultúry v podobe miestnych krojov. Bohatú obrazovú časť tvoria Teplice – teda bývalé kúpeľné mestečko, ale aj samotné kúpele, kúpalisko Eva, park, rieka Váh, piešťanské mosty či snímky infanteristov. Autori nezabudli ani na okolie Piešťan, do knihy vložili starú Bacchus Vilu, Červenú vežu či Čertovu pec. Mnohé stavby už neexistujú. Kto zatúži spoznať, ako vyzerali Františkove kúpele, stará Kaplnka sv. Jána Nepomuckého, secesné divadlo alebo vilky na bývalom Kráľovskom riadku, príde si na svoje. Originálnu publikáciu si záujemcovia môžu kúpiť priamo v Balneologickom múzeu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. júna 2023
Meniny má Stanislava, zajtra Margaréta