Faktúry preverí obchodná inšpekcia

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 22. júla 2009, 09:41
  • Autor:vd
Martin Cifra

Mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva vo Vrbovom, ktoré sa konalo vo štvrtok 2. júla v zasadacej miestnosti tamojšieho mestského úradu, sa venovalo vyjasneniu situácie ohľadom vysokých zálohových platieb za dodávky tepla a teplej úžitkovej vody.

Občania ich dostali nielen od spoločnosti Dalkia, ale aj od správcu úpadcu konkurznej podstaty spoločnosti Vetes a Bytového družstva Trnava.
Na rokovanie boli pozvané všetky dotknuté organizácie, do Vrbového však prišli len zástupcovia Dalkie. Tí občanom vysvetlili spôsob účtovania a primátorovi mesta predložili podklady, z ktorých pri rozúčtovaní na jednotlivé byty vychádzali. Vedenie bytového družstva a konkurzný správca Vetesu, JUDr. Stanislav Volár, sa z neúčasti na mimoriadnom zasadnutí MsZ ospravedlnili.
Po viac ako štvorhodinovom dramatickom zasadaní poslanci napokon poverili hlavu mesta Ivana Borovského, aby zrealizoval kroky k náprave. Ten podal v zmysle prijatých uznesení sťažnosť na Slovenskú obchodnú inšpekciu a Štátnu energetickú inšpekciu na preverenie vyúčtovania zálohových úhrad a nákladov na užívanie bytov spravovaných spoločnosťou Vetes v období od 1. 3. do 31. 3. 2008. O tomto kroku informoval zástupcov Krajského súdu v Trnave, ale aj JUDr. S. Volára. Zároveň požiadal správcu konkurzu Vetesu o pozastavenie právnych krokov voči občanom mesta Vrbové a požiadal ho o informácie ohľadom vstupných údajov k vyúčtovaniu za prvé tri mesiace roka 2008.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela