Na prvom medzinárodnom tenisovom turnaji žien Cervanová víťazne

• Šport / Tenis
  • 21. júla 2009, 12:45
  • Autor:šg

Akutalizované
V utorok rozohrali na dvorcoch HS Centra v Piešťanoch hlavnú súťaž na medzinárodnom tenisovom turnaji žien JH Cup 2009. V 32-člennom pavúku dvojhry figuruje 13 hráčok zo Slovenska.

Ako prvá z nich si vybojovala postup do druhého kola Piešťanka Ľudmila Cervanová, ktorá zdolala Katarínu Poljakovú 6:2, 6:0. Bývalá fedcupová reprezentantka Slovenska, Ľudmila Cervanová  je najskúsenejšou zo všetkých hráčok turnaja, veď v marci 2004 bola v svetovom rebríčku dvojhry žien na 58. mieste. Ako nám po zápase prezradila: „Zahrať som si prišla nie pre body do svetového rebríčka, ale len pre radosť.“
Riaditeľkou piešťanského turnaja, dotovaného 10-tisíc dolármi, je ďalšia úspešná slovenská fedcupová reprezentantka Janette Husárová. V svojej bohatej kariére vyhrala 24 turnajov WTA vo štvorhre. V nej bola v rebríčku WTA najvyššie v apríli 2003 – na treťom mieste. Začiatkom toho istého roku jej patrilo vo dvojhre 31. miesto.
V ďalších zápasoch utorňajšieho programu medzinárodného ženského tenisového turnaja sa po Ľudmile Cervanovej predstavili aj zvyšné dve hráčky TK Kúpele Piešťany, Katarína Maráčková a Laura Valková.
V prvom kole dvojhry prehrala  Maráčková s poľskou kvalifikantkou Linetteovou  3:6, 2:6. V prvom kole štvorhry však spolu s Cervanovou zdolali slovenský pár Petra Jašková, Ivana Masárová 6:1, 6:4. V zajtrajšom štvrťfinále sa stretnú s druhým najvyššie nasadeným poľsko-českým párom Domagalaová, Jandová.
Prvé kolo bolo vo štvorhre konečnou zastávkou pre nádejnú piešťanskú hráčku Lauru Valkovú, ktorá spolu s Nemkou Vinconovou nestačila na slovensko-holandský  pár Hončová, Husáková, ktorému podľahli 3:6, 4:6. Valková sa v stredu predstaví v prvom kole dvojhry. Jej súperkou bude Slovenska Lucia Vršková.