PFK Piešťany s pohárom z memoriálu v Jalšovom

• Spravodajstvo
  • 19. júla 2009, 23:07
  • Autor:šg

Jedni vyhrali turnaj, druhí postúpili – aj tak sa dá v skratke napísať o víkendových futbalových podujatiach, na ktorých hrali mužstvá z nášho okresu. Víťazom jubilejného 30. ročníka Memoriálu Jozefa Pavloviča v Jalšovom sa stal nováčik tretej ligy, PFK Piešťany.

V prvom zápase turnaja vyhral Spartak Trnava „B“ nad  Zentivou Hlohovec 2:0 a  potom Piešťanci zdolali MFK Vrbové 4:0.
Tento zápas sa dohral za stáleho dažďa, preto sa namiesto zápasov o konečné umiestenie kopali len jedenástky. V súboji o tretie miesto na ne vyhralo Vrbové nad Hlohovcom 5:3 a vo finále zvíťazili Piešťanci nad trnavským druholigistom 4:3.
V Trenčianskych Stankovciach sa hrala v nedeľu kvalifikácia o štvrtú ligu. V súboji druhých mužstiev piatej ligy zo kupín Západ a Sever medzi Veľkými Kostoľanmi a Kamencom pod Vtáčnikom bol úspešný zástupca nášho okresu, ktorý vyhral 3:1. Veľkokostoľanci tak oslávili 80. výročie futbalu v obci  – postupom do vyššej súťaže.