Trenčín žije „pohodovou“ atmosférou

  • Spravodajstvo
  • 17. júla 2009, 11:20
  • Autor:IP
Martin Cifra

Na festival Bažant Pohoda si našlo cestu tisícky ľudí. Vo štvrtok odohrali svoje vystúpenie britský Basement Jaxx a Royal Choral Society spolu so zborom sv. Alžbety z Košíc.

V piatok pre všetkých prítomných pripravili organizátori zaujímavý program – Patti Smith, Richard Muller, Hudba z Marsu, či Slobodná Európa.
Organizátorov pred začiatkom festivalu trápili bežné problémy. Išlo napríklad o meškanie letov spevákov, či stratené a neplatné pasy. Podľa Slov Michala Kaščáka však: "Na festival prišli všetci interpreti a kapely, nič nebolo zrušené."
Vo štvrtok, keď sa otvorili brány trenčianskeho letiska, v stanových táboroch sa usadilo približne 20-tisíc fanúšikov open-air koncertov. Michal Kaščák dopĺňa: "Pravdepodobne rekord v návštevnosti nepadne. Hranica počtu účastnikov je približne 40-tisíc ľudí. Ak by sme takéto číslo dosiahli, prestaneme predávať lístky."
Počas festivalových dní bolo ošetrených niekoľko bežných prípadov. Najčastejšie išlo o úpaly, zlomeniny, či zranenia súvisiace z prehnanou konzumáciou alkoholických nápojov.
Tento rok sa návštevníci na Pohodu mohli dostať aj prostredníctvom špecializovaných vlakových spojení z Košíc a Bratislavy. Takisto to išlo aj autobusovou dopravou.
Viac informácií vám prinesieme v najbližších dňoch a v novom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela