Trenčín žije „pohodovou“ atmosférou

  • Spravodajstvo
  • 17. júla 2009, 11:20
  • Autor:IP

Na festival Bažant Pohoda si našlo cestu tisícky ľudí. Vo štvrtok odohrali svoje vystúpenie britský Basement Jaxx a Royal Choral Society spolu so zborom sv. Alžbety z Košíc.

V piatok pre všetkých prítomných pripravili organizátori zaujímavý program – Patti Smith, Richard Muller, Hudba z Marsu, či Slobodná Európa.
Organizátorov pred začiatkom festivalu trápili bežné problémy. Išlo napríklad o meškanie letov spevákov, či stratené a neplatné pasy. Podľa Slov Michala Kaščáka však: "Na festival prišli všetci interpreti a kapely, nič nebolo zrušené."
Vo štvrtok, keď sa otvorili brány trenčianskeho letiska, v stanových táboroch sa usadilo približne 20-tisíc fanúšikov open-air koncertov. Michal Kaščák dopĺňa: "Pravdepodobne rekord v návštevnosti nepadne. Hranica počtu účastnikov je približne 40-tisíc ľudí. Ak by sme takéto číslo dosiahli, prestaneme predávať lístky."
Počas festivalových dní bolo ošetrených niekoľko bežných prípadov. Najčastejšie išlo o úpaly, zlomeniny, či zranenia súvisiace z prehnanou konzumáciou alkoholických nápojov.
Tento rok sa návštevníci na Pohodu mohli dostať aj prostredníctvom špecializovaných vlakových spojení z Košíc a Bratislavy. Takisto to išlo aj autobusovou dopravou.
Viac informácií vám prinesieme v najbližších dňoch a v novom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 22. apríla. Tento deň je Dňom zeme a Svetovým dňom modlitieb za kňažské a rehoľné povolania. Meniny…
  • 22.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. apríla. Tento deň je Svetovým dňom kníh a autorských práv. Meniny má Vojtech.
  • 23.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. apríla 2024
Meniny má Vojtech, zajtra Juraj