Futbalisti PFK Piešťany sú v tretej lige!

  • Šport / Futbal
  • 17. júla 2009, 09:55
  • Autor:šg
Martin Cifra

Hoci futbalisti PFK Piešťany skončili v súťažnom ročníku 2008 – 2009 v štvrtej lige až na treťom mieste, od budúcej sezóny si zahrajú v tretej lige. Víťaz štvrtej ligy, FK Senica, sa totiž vďaka nástupníctvu po Interi Bratislava stal účastníkom najvyššej slovenskej súťaže, Corgoň ligy.

Namiesto Senice  postúpili do tretej ligy druhé Bánovce nad Bebravou.  No a keďže v tomto týždni sa Dolné Vestenice prehlásili z tretej ligy do štvrtej, uvoľnilo sa  aj ďalšie miesto. Preto sa v stredu nehrala ani baráž o tretiu ligu medzi Piešťanmi a Sereďou. Po rozhodnutí ŠTK postúpili obe mužstvá do vyššej súťaže priamo. V úvodnom kole nového ročníka privítajú Piešťanci v sobotu 1. augusta doma Topoľníky.
Po postupe Piešťan sa však uvoľnilo ďalšie miesto aj v štvrtej lige, skupina Severozápad. O tom, kto ho obsadí, sa rozhodne už v túto  nedeľu o 17.00 h v Trenčianskych Stankovciach, kde sa v baráži stretnú druhé mužstvá zo západnej a severnej skupiny piatej ligy, OŠK Veľké Kostoľany a Kamenec pod Vtáčnikom.

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera