Hráčky ŠBK dobre reprezentovali

  • Šport / Basketbal
  • 14. júla 2009, 20:40
  • Autor:Peter Sedláček

Basketbalové žiačky ŠBK Piešťany si skrátili letnú prestávku účasťou na medzinárodnom turnaji v belgickom Wanze. Po dobrých výkonoch tam obsadili spomedzi deviatich dievčenských družstiev tretie miesto.

Tréner Miloš Drgoň mal v Belgicku k dispozícii okrem svojich hráčok Bartošovej, Bielikovej, Braškovej, Buríkovej, Čavojskej, Čičovej, Dányiovej, Rondošovej, Ronecovej, Suchomelovej a Vassovej aj Vrbovčanku Potrokovú. „Turnaj sa hral zaujímavým spôsobom. Družstvá boli rozdelené do troch trojčlenných skupín, no nehrali medzi sebou, ale len s družstvami z ostatných dvoch skupín. Výsledky sa im však zaratúvali do ich skupiny.
Vďaka tomuto systému sme odohrali za dva dni až šesť zápasov. Víťazi skupín sa potom stretli vo finálovom turnaji. My sme síce do neho vstúpili so šiestimi výhrami, no prehrali sme oba zápasy a skončili na treťom mieste. Po šiestich zápasoch za dva dni toho mali dievčatá dosť, preto im vo finále dochádzali sily. Aj tak sme výborne reprezentovali naše mesto i slovenský basketbal," zhodnotil vystúpenie Piešťaniek tréner Drgoň.
Hráčky ŠBK Piešťany začali turnaj víťazstvom nad holandským Harenom 26:22, potom zdolali belgické družstvá z Neuville 16:8 a Spirou Monceau 29:12. Prvý hrací deň zavŕšili výhrou nad francúzskym Asprit Tennes 15:7. Na druhý deň zdolali rovesníčky z domáceho Wanze 36:15 a boje v skupinách zavŕšili výhrou nad hráčkami z Fleures (Belgicko) 29:24. Vo finále však tomuto družstvu podľahli 28:33 a so Spirou Monceau prehrali 17:29.
Napriek záverečným prehrám zanechali mladé basketbalistky ŠBK v Belgicku dobrý dojem, čoho dôkazom je pozvánka na jubilejný desiaty ročník turnaja vo Wanze, ako aj na turnaj do Francúzska.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
  • 02.12.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
sobota, 3. decembra 2022
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora