Dve prvenstvá putujú do Piešťan

• Šport / Tenis
  • 14. júla 2009, 20:39
  • Autor:šg

Na celoštátnom tenisovom turnaji mladšieho žiactva kategórie „A“ o Memoriál Ivana Čierneho v Trnave sa darilo aj nádejam z TK Kúpele Piešťany.

V 55-člennom štartovnom poli dvojhry mladších žiačok mal klub až deväť hráčok. Z nich si najlepšie počínala Lívia Valková, ktorá napokon dvojhru vyhrala. Na ceste za prvenstvom postupne zdolala Jelínkovú 6:1, 6:0, Sujovú 7:6, 2:6, 6:3, vo štvrťfinále oddielovú spoluhráčku Martinu Današovú 3:6, 6:1, 6:1 a v semifinále ďalšiu hráčku TK Kúpele, Claudiu Oravcovú 6:3, 3:6, 6:3. Vo finále si Lívia poradila aj s Luciou Ondrášovou, ktorú zdolala 4:6, 6:4, 6:3. Oravcová pred zápasom s Valkovou postupne vyhrala nad Dlhou 6:0, 6:0, Mihalíkovou 6:1, 6:3 a Blažovou 6:7, 6:2, 6:2. Današová mala na konte víťazstvá nad Višňovskou 6:0, 6:0 a Majorovou 6:2, 6:4.
Z ostatných hráčok Kúpeľov vyhrali aspoň po jednom zápase Tatiana Šimová, Simona Jamborová a Sára Obertášová. V štvorhre sa darilo Martine Današovej, ktorá bola spolu so Sandrou Jamrichovou turnajovou dvojkou, no napokon súťaž vyhrali. Na ich raketách zostali postupne Manduchová s Tomašekovou, Fajnorová s Košanovou, v semifinále Viteková s Dolákovou, ktoré zdolali 0:6, 6:2,10:6 a vo finále aj najvyššie nasadený pár Ondrášová, Kužmová, nad ktorým vyhrali 2:6, 6:3, 10:7. Ďalšie hráčky TK kúpele sa vyradili medzi sebou. Oravcová spolu s Krškovou vyradili Šimovú s Kolarovskou, no potom podľahli Valkovej s Kupkovou. Tie predtým vyradili Zahradníkovú s Blažovou, no v semifinále museli pre zranenie Valkovej za stavu 3:3 vzdať Odrášovej s Kužmovou.