Ani z vrútockej vody nepriviezli body…

  • Vodné pólo / Šport
  • 14. júla 2009, 20:37
  • Autor:Ludvík Kubán

Záverečným ôsmym turnajom vyvrcholila vo vrútockom bazéne prvá liga vodných pólistiek. Suverénnym majstrom sa už 11-krát po sebe stali hráčky PVK Vrútky s 12-bodovým náskokom pred Topvarom Topoľčany.

Vodným pólistkám KVP Kúpele Piešťany patrila bez zisku jediného bodu posledná štvrtá priečka.
Aj na záverečný turnaj do Vrútok pricestovalo piešťanské družstvo bez klasickej brankárky Adamčákovej. Hoci predviedlo štandardný výkon, nemohlo pomýšľať na získanie aspoň jedného bodu v súťaži. Zápas so Sláviou UK Bratislava totiž Piešťanky prehrali 4:11, keď gólovo úspešnejšie ako vysokoškoláčky boli iba v záverečnej štvrtine, ktorú vyhrali 2:1. V tom čase už však bolo o osude zápasu
rozhodnuté. Tentoraz sa, na rozdiel od predchádzajúceho turnaja, proti Slávii strelecky nepresadila Julíniová, ktorá jej dala v siedmom kole dva góly z pokutových hodov. Teraz dala dva góly KVP Kúpele Fidlerová a po jednom pridali Lazarová a Vavrová. V ďalších dvoch zápasoch podľa očakávania prehrali – s Vrútkami 4:28 (Lazarová a Kubánová po 2) a s Topoľčanmi 3:17 (Julínyová, Masariková, Fidlerová). Piešťanky hrali vo Vrútkach v zostave: Filová – Lazarová, Julínyová, Kubánová, Masariková, Fidlerová, Vavrová, Prišticová, Čuridlová.

0 Shares

Najnovšie správy

sobota, 10. júna 2023
Meniny má Margaréta, zajtra Dobroslava