V Piešťanoch „ožil“ Dodo Šošoka

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 10. júla 2009, 19:13
  • Autor:V. Dusíková

V Piešťanoch sa v piatok 10.júla začal vernisážou nástrojov a perkusií s názvom Peace and love prvý ročník Festivalu Jozefa Doda Šošoku, ktorý založili jeho priatelia z úcty k tomuto svetovému hráčovi na bicie a perkusie.

Na výstave, ktorá je inštalovaná v Dome umenia môžete obdivovať aj africké umenie Ivana Melicherčíka. Podujatie otvoril Dodov syn Peter Gábor, návštevníkom sa prihovorila riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová aj primátor mesta Remo Cicutto.
Dodove bubny a perkusie rozozvučal Štefan Bugala a na výstave prezentovali aj niekoľkominútový snímok z pripravovaného dokumentu o Dodovi Šošokovi.
"Keď som začula Štefana Bugalu, bolo to, akoby môj manžel Dodo opäť ožil," opísala spôsob Štefanovho hrania Dodova manželka, Ivetka. "Som rada, že sa ľudia môžu dotýkať vecí a nástrojov, ktoré miloval a ktoré tvoria súčasť našej domácnosti, je to ako keby bol Dodo opäť tu. Stále čakám, že sa ku mne prederie cestičkou  pomedzi ľudí a usmeje sa na mňa…"

0 Shares

Najnovšie správy

Pri príležitosti sviatočnej Kvetnej nedele pripravili aj pre vás celý záznam evanjelických služieb Božích predstavitelia cirkevného zboru v bratislavskej Dúbravke.…
  • 05.04.2020, 10:02
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 5. apríla 2020
Meniny má Miroslava, zajtra Irena