Tím Bažant Pohody privítala na letisku dúha

  • Spravodajstvo
  • 10. júla 2009, 13:36
  • Autor:red/Mário Gešvantner

Už len týždeň zostáva do začiatku multižánrového festivalu Bažant Pohoda. Tím Agentúry Pohoda zbalil svoju bratislavskú kanceláriu a vyrazil smer Trenčín, kde ho hneď po príchode na letisko privítala pestrofarebná dúha.

Vo všetkých vyvolala spomienky na záver vlaňajšieho ročníka, keď počas rozlúčkového vítania slnka na záver festivalu rovnako dúha sfarbila oblohu nad celým areálom.
V týchto dňoch kamióny navážajú tony potrebného materiálu. Celý areál je už ohradený vyše 3500-metrovým plotom, ďalších 2000 metrov sa použije vo vnútorných priestoroch.
Pokračovať sa bude v stavbe layerových veží hlavného Bažant stageu, ktoré sa budú týčiť do výšky 14 metrov.
Začína sa skladať 600 štvorcových metrov luxusnej drevenej podlahy v ČSOB Aréne. „Bude to úplná novinka, podobnú otvorenú open-air arénu sme ešte na žiadnom festivale nevideli,“ vysvetľuje Michal. Aréna sa istým spôsobom podobá na tribúny na beachvolejbal, lenže diváci budú sedieť len na troch tribúnach a aj v strede priamo na ploche. Štvrtú časť bude tvoriť pódium, na jednej z tribún bude aj známa umelecká bratislavská kaviareň Café Kút
K dvom rozpracovaným stanom na letisku postupne pribudne ďalších deväť scén – open-air pódiá Bažant Stage a Tesco Stage, otvorená ČSOB Aréna, obrovská stanová O2 Aréna, drevená magická Garnier Aréna, šapitó ČSOB Detský park, stan Eurocreative Space a špeciálne priestory O2 Bubble a Racing Xperience, nebude chýbať ani letné kino Bažant Kinematograf. Pre zvýšenie komfortu divákov sa umiestní 420 toi toi búdiek, ale aj 48 splachovacích záchodov, 120 spŕch s teplou vodou, takmer 80 občerstvovacích zariadení, medzi nimi aj Beer in the sky – teda špeciálna plošina s výčapom, ktorá vytiahne zvedavcov asi do 50-metrovej výšky.
Svoje zastúpenie bude mať vyše 30 neziskových organizácií, v Horalky Challenge parku budú zase lákať adrenalínové a športové atrakcie, lezecká stena, štvortrampolína, dva bungee jumpingy či obľúbený aerotrim.
„Celý areál by mal byť dostavaný v stredu večer, vo štvrtok sa budú už len dolaďovať detaily,“ hovorí skúsená šéfka produkcie Katarína Kintlerová, ktorá verí, že celá stavba prebehne hladko. „Aj keď sa vždy môže vyskytnúť niečo nepredvídateľné. Vlani mal napríklad kamión s obrazovkami nehodu a meškal niekoľko hodín. Našťastie sa nikomu nič nestalo. Pripravení sme na všetko a dúfame, že tento rok nás nič nepríjemné neprekvapí.“
V týchto dňoch panuje v Trenčíne premenlivé počasie, horúce slnko sa strieda s mrakmi a dažďovými prehánkami. Predpovede na festival sú však optimistické. „V každom prípade je festival proti prípadnej nepriazni počasia chránený zastrešením všetkých rozhodujúcich priestorov. Letisko Trenčín je ideálnou kombináciou trávy a hladeného betónu a všetky priestory s predpokladanou vyššou koncentráciou ľudí sú situované na betóne alebo v stanoch s podlahou, takže sa zamedzí prípadnému masívnemu vzniku blata alebo prachu.
Hlavné komunikačné zóny vedú taktiež po betóne, takže festival možno aj v prípade dažďa absolvovať takmer so ,suchou nohou´. Festival sa koná za každého počasia s výnimkou prírodných katastrof,“ hovorí Michal Kaščák. „Počasie je jediná vec, ktorú nemôžeme ovplyvniť, ale verím, že ten, ktorý ho ovplyvniť môže, bude na našej strane.“
Na festivale vystúpi vyše 130 učinkujúcich, všetci svoju účasť potvrdili. Otázne bolo len vystúpenie legendy world music, Orchestra Baobab zo Senegalu, ktorým padlo americké turné. Napokon sa podarilo ich cestu na Slovensko zabezpečiť.
V nedeľu po festivale bude tím Pohody ochutnávať španielsku kuchyňu, mladí hudobníci, nadšení atmosférou počas svojho vlaňajšieho vystúpenia, totiž prisľúbili organizátorom, že pre nich navaria tradičnú paellu.

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia