Na križovatku nastúpili bagre aj píly

  • Spravodajstvo
  • 10. júla 2009, 11:08
  • Autor:IP/AD

Motoristi by si pri prejazde cez ulice Radlinského, Štúrova a Sasinkova mali dávať pozor. Križovatka pri Megamarkete je od 8. júla z dôvodu kompletnej rekonštrukcie uzatvorená a po prestavbe sa zmení na okružnú.

Obchádzkové trasy zatiaľ vedú cez ulice Štefánikova, Pod Párovcami, Winterova, Kukučínova, Námestie SNP, Bernolákova, ďalej cez Kuzmányho, Sasinkovu a Andreja Hlinku.
Zákazku na rekonštrukciu križovatky získala firma STRABAG z Bratislavy, ktorá v elektronickej aukcii ponúkla najnižšiu cenu – 210-tisíc eur (6,32 mil. Sk). Práce by mali dokončiť do 31. augusta. Mesto pri stavbe obetuje aj niekoľko zdravých líp, ktoré boli vysadené na trojuholníkovom ostrovčeku. Hoci podľa našich informácií členovia komisie životného prostredia voči výrubu týchto stromov protestovali, ich hlas nebol vypočutý.
"Je to otázka bezpečnosti", hovorí primátor mesta Remo Cicutto, "namiesto nich vysadíme vhodnejšie, subtílnejšie druhy." 
Po stromoch na Teplickej ulici tak zmiznú majestátne "zásobárne kyslíka" aj z Radlinského ulice.

0 Shares

Najnovšie správy

I keď by mali byť ľudia predovšetkým doma, prípadne sa presúvať na prechádzky či športovanie mimo civilizácie, stále sa nájdu…
  • 31.03.2020, 10:38
  • Piešťany
utorok, 31. marca 2020
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo