Blog Kamila Fana: O nosoch

  • Blogy / Blogy
  • 9. júla 2009, 10:24
  • Autor:Kamil Fano

Nos je najdôležitejšia časť človeka, pretože všade prichádza prvý, pravdaže ak nemá človek širší pás ako plecia. Tam už preberá velenie pupok a s takýmto veliteľom ušetríte nosu veľa nepríjemností.

Ak nos do všetkého neustále strkáte, môžete po ňom dostať a ak ho nosíte príliš vysoko, môže vám doň všeličo spadnúť alebo vletieť – napríklad čmeliak. Nosov máme veľa druhov a líšia sa tvarom, veľkosťou a koniec koncov aj farbou.
Odstrašujúci prípad je brunátny červený alkoholický nos, ktorý pripomína skôr karfiol alebo brokolicu. Najelegantnejší  spomedzi nosov je nos židovský, takzvaná skoba, ktorým sa pýšil napríklad Miloš Kopecký, alebo pýši môj kamarát Juraj, ktorý zabáva deti na kúpaliskách tým, že sa ponorí do vody horeznak, pričom mu trčí iba nos a deti kričia „žralok, žralok!“
U nás najbežnejším nosom je takzvaný zemiak, alebo slovanský nos a páči sa väčšinou ľuďom, ktorí sami nosia takýto a neskôr z týchto ľudí vznikajú páry a tu som nechtiac prišiel na koreň slovanstva. Môj nos je skôr uhorkovitý alebo klaxónovitý, čo má na svedomí senná nádcha v detstve a neustále kýchanie a smrkanie.
Ak nasnímate nos z určitého uhlu a vzdialenosti, môže pôsobiť monumentálne a myslím, že aj pôsobí. Svoj nos si dovolím vystaviť na dobu neurčitú v tomto oddelení a ak by sa to niekomu nepozdávalo, tak pamätajte: "Nos nosu nosom.":-)

23 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 29. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom príslušníkov mierových misií OSN a Európskym dňom susedov. Meniny má…
  • 28.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 28. mája. Tento deň je Dňom Amnesty International, Medzinárodným dňom akcií pre zdravie žien. Meniny má Viliam.
  • 27.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 29. mája 2023
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand