Blog Jaroslava Poturnaja: Vrbovské vetry

  • Blogy / Blogy
  • 9. júla 2009, 09:08
  • Autor:Jaroslav Poturnaj

V utorok 7.júla 2009 sa to začalo. Umenie dostalo zelenú. Kinematograf Bažant začal premietať filmy. Pod holou oblohou a vonku. Prvý film bol Muzika od Juraja Nvotu.

Čas od 20:00 po zotmenie skvele vyplnila hudba mladého zoskupenia, ktoré si hovorí Art music orchestra. Je to zoskupenie mladých ľudí z Červeníka, Krakovian a dokonca aj zo Záhoria.
To, čo tento orchester vytvoril bola úžasná hudba. Za všetko spomeniem nádhernú vec od Franka Sinatru – My way. Ale odzneli tu aj pesničky od skupiny ABBA , speváčky Whitney Houston, ale aj napríklad klasika Červené jabíčko alebo niektoré pesničky slávnej domácej ľudovej kapely Borovienka.
Z orchestra vynikali zvlášť niektoré osobnosti aj sólovým spevom. Exceloval trubkár Bielik a perfektný hlas predviedla aj Katka Miháleková. Nedá mi nespomenúť aj opernú speváčku Peťu Bréče, ktorá odspievala hymnu multi organizácie KRIAKu. Pri tom jej výdatne pomáhal spevák a organizátor festivalu Vrbovské vetry Braňo Jobus.
Z celého toho mladého orchestra mi behal mráz po chrbte a v krajíčku očí som cítil slzy dojatia. Podujatie bolo zdarma a pred Kruhovkou vo Vrbovom bolo nabité. Verím , že to nie je len o peniazoch, ale aj o láske ku kultúre , hlavne však k hudbe. Hudba je Braňova srdcová záležitosť a to jeho dobré srdce je tam cítiť. Braňo, prajem ti priaznivý vietor a hlavne dobré počasie. Všetko vyvrcholí v sobotu na asfaltovej ploche na štadióne MFK vo Vrbovom. Už sa na to teším.

0 Shares

Najnovšie správy

Zásluhu, že sa muž našiel, majú policajti z Jaslovských Bohuníc a dobrovoľní hasiči.
  • 05.06.2020, 14:43
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
sobota, 6. júna 2020
Meniny má Norbert, zajtra Róbert