Víťazom SPŠE

  • Šport / Ostatné športy
  • 7. júla 2009, 08:14
  • Autor:Peter Bajnok

Florbal postupne zapúšťa korene aj v Piešťanoch. Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch v ňom zorganizovalo už druhý ročník školskej ligy.

Súťaž bola určená žiakom ročníka narodenia 1992 a mladším. Rovnako ako vlani, aj teraz v nej hralo sedem družstiev. Tie hrali najskôr systém každý s každým, pričom do play-off, ktoré sa hralo vylučovacím spôsobom na dva vyhrané zápasy, postúpilo všetkých sedem družstiev.
Celkovým víťazom ligy sa stalo družstvo SPŠE Piešťany, ktoré vo finále porazilo Gymnázium Pier-ra de Coubertina 2:1 na zápasy. V rozhodujúcom zvíťazili chlapci zo SPŠE 10:5. Tretie miesto z vlaňajška obhájili chlapci z cirkevnej ZŠ a na štvrtom skončila ZŠ F. E. Scherera. Najlepším strelcom súťaže bol so 45 gólmi Matej Kovár, za najlepšieho brankára vyhlásili Petra Melichera (obaja SPŠE) a najlepším obrancom bol Viktor Michálek zo ZŠ sv. Márie Goretti. Súťaž v produktivite vyhral Milan Klasovitý zo SPŠE. Víťazná zostava SPŠE Piešťany: Peter Melicher – Milan Klasovitý, Oliver Frey, Matej Kovár, Matej Ďuračka, Ivan Feigl a Ladislav Mikloška.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína