Stehlík má „majstrovské“ striebro

  • Šport / Ostatné športy
  • 7. júla 2009, 08:10
  • Autor:šg

Najväčší talent piešťanského stolného tenisu posledných rokov, starší žiak Michal Stehlík, opäť potvrdil svoje postavenie v absolútnej slovenskej špičke. Na republikovom šampionáte v Čadci si spolu s Ježom z Novej Dubnice vybojoval vo štvorhre striebornú medailu.

Na ceste do finále postupne zdolali Ráboru s Bírom (Trnava, Galanta) 3:0, Valúcha so Švecom (obaja Kysucké Nové Mesto) 3:0 a v semifinále vyhrali po päťsetovom boji nad Kupčíkom s Rezetkom (Ružomberok, Čadca) 3:2. Premožiteľov našli až vo finále, kde podľahli dvojici Pavolka, Maják (ŠOG Nitra, Čadca) 1:3 na sety.
V dvojhre sa predstavilo 32 hráčov, ktorí boli najskôr rozdelení do štvorčlenných skupín, z ktorých postupovali do vyraďovacej fázy po dvaja najlepší. Stehlík zdolala v skupine Caňa z Trenčína 3:0, Hakyho zo Starej Ľubovne 3:1, no v súboji o celkové prvenstvo v skupine podľahol domácemu Rezetkovi 1:3.
Vďaka tejto prehre sa v osemfinále stretol s turnajovou jednotkou a neskorším majstrom, Pavolkom zo ŠOG Nitra, ktorému podľahol hladko 0:4 na sety. Napriek tomuto vyradeniu dostal Stehlík pozvánku na sústredenie mladých slovenských reprezentantov, na ktorom sa rozhodne o tom, či bude štartovať na júlových majstrovstvách Európy juniorov a kadetov v Prahe.

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia