Pohoda v Trenčíne, už čoskoro

  • Spravodajstvo
  • 2. júla 2009, 08:28
  • Autor:Mário Gešvantner, red

Prípravy na letný multižánrový festival Bažant Pohoda vrcholia. Na trenčianske letisko už prvé kamióny začínajú dovážať potrebný materiál, kosia sa trávnaté plochy a tím Agentúry Pohoda, finišujúci so všetkými detailami, sa už chystá na odchod do Trenčína, kde sa bude vyše týždňa budovať areál, ktorý vlani privítal denne vyše 30 tisíc návštevníkov.

„Už dozrel čas, kedy vyložene chcem, aby sme už boli na letisku. Chceme, aby sa už postupne začalo zhmotňovať to, na čom robíme celý rok a veľmi si prajem, aby to bolo pre všetkých príjemné,“ hovorí zakladateľ festivalu Michal Kaščák.
Lákadlom tohto ročníka je vyše 130 účinkujúcich, osem pódií, filmový Bažant Kinematograf, detský park, workshopy rôzneho druhu či adrenalínové atrakcie. Projekt Michala Kaščáka a Agentúry Pohoda odolal v prípravách na 13. ročník aj dennodenne spomínanej finančnej kríze.

Všetkých partnerov dianie na festivale zaujíma a majú záujem o jeho každoročné skvalitnenie. Generálny a hlavní partneri nielenže zastrešili svojimi menami pódiá, no každý z nich pripravuje pre divákov aj benefity navyše. Zlatý Bažant sa napríklad podieľa na mimoriadnych vlakoch z Bratislavy do Trenčína a späť, donesie na letisko skvelú atrakciu Beer in the Sky, ale zastreší aj projekt Pite rozumne či výmenu pozbieraných prázdnych plastových pohárov za plný.
Mobilný operátor O2 prinesie viacero technologických noviniek, jeho klienti budú mať počas festivalu zadarmo odosielanie SMS-iek do všetkých sietí, do mobilov si budú môcť stiahnuť festivalového sprievodcu alebo SMS reminder, ktorý im pripomenie naplánované koncerty, samozrejmosťou je aj nabíjačkáreň telefónov. Garnier dodá do spŕch, ktorých bude na festivale 120, voňavé šampóny a telové mlieko, návštevníkov bude chrániť opaľovacími krémami a postaví si aj relaxačnú oddychovo-skrášľovaciu zónu.
ČSOB zastreší nielen open-air arénu, ale aj dve pódiá detského parku, pohostí návštevníkov otváracím prípitkom, či prinesie praktický bankomat. Ďalší nový partner – Tesco – dal meno druhému open-air stage a pre návštevníkov otvorí aj festivalový minimarket, ktorý v minulosti na letisku chýbal.

NAY Tanečný dom bude zase priestorom, kde sa v tanečných workshopoch stanú návštevníci učinkujúcimi. „Sme radi, že naši partneri sú partneri v pravom slova zmysle a spolu s nimi môžeme ponúknuť návštevníkom aj niečo viac, ako len samotný program,“ hovorí Veronika Vrabcová, styčný dôstojník Agentúry Pohoda a všetkých partnerov.

Festival sa snaží byť symbolom porozumenia medzi národmi a krajinami, preto je nesmierne príjemná aj spolupráca s takými inštitúciami ako Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva, British Council, Kultúrny inštitút Maďarskej republiky či zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Samozrejmosťou je aj špičkové zabezpečenie pódií, hlavné scény sú vybavené veľkoplošnými obrazovkami, ktoré divákom dotvárajú zážitok z vystúpení, technika, zvuk i nástrojové vybavenie najvyššej kvality sa rieši do najmenších detailov.

Organizátori Bažant Pohody sa snažia zabezpečiť absolútny komfort aj účinkujúcim. „Z minulosti už vedia, že pre učinkujúcich sa snažíme urobiť všetko, čo je v našich silách a odozvy sú nesmierne príjemné. Neraz nám dávajú jasne najavo, ako sa na Bažant Pohodu tešia,“ hovorí Jana Polnischová.
Všetkých zahraničných interpretov budú sprevádzať skúsení sprievodcovia, na festivale ich bude pracovať takmer päťdesiat. Sedemčlenný tím Agentúry Pohoda už v týchto dňoch rozšírili ďalší ľudia, ktorí sa starajú o kompletizáciu účasti neziskových organizácií, športové a adrenalínové atrakcie aj množstvo workshopov – výtvarných, literárnych, tanečných, ale aj s technologickým zameraním.

Ku komfortu festivalovníkov prispejú aj mimoriadne rýchliky Bažant Expres z Bratislavy a Interface Expres z Košíc a potom späť, autobusy od dopravnej agentúry Da.sk z trinástich slovenských a troch českých miest, či stanový hotel Kempingski s recepciou a budením hostí. Marris MuzikZoo pripraví stan, v ktorom si budú môcť hudobné talenty, ale aj tí bez hudobného sluchu vyskúšať rôzne nástroje, v Horalky Challenge Parku si na športových atrakciách zase otestujú telesné zdatnosti.
Zoznam.sk prinesie nonstop internet, Slovenská pošta svoju mobilnú pobočku a špeciálne pohľadnice s odosielaním zdarma. „Novinkou bude napríklad raňajkový Zanussi stan, kde si budú môcť návštevníci odložiť jedlo do chladničiek, zohriať nápoje či dať si pripraviť sendviče, kávu alebo čaj,“ láka Katarína Krátka, finišujúca line-up výčapov piva a Kofoly, stánkov s rôznym mäsitým i vegetariánskym občerstvením, sladkými i slanými pochutinami, vinární, kaviarní aj čajovní.
Bažant Pohoda chce byť jednoducho chutná, farebná a osviežujúca ako zmrzlina, ktorá je leitmotívom tohtoročného festivalového vizuálu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela