Nešťastná trinástka

  • Šport / Ostatné športy
  • 1. júla 2009, 07:47
  • Autor:šg

Majstrovstvá sveta v inline hokeji napísali v tomto roku v nemeckom Ingolstadte už svoju trinástu kapitolu.

Vlani sa reprezentanti Slovenska, aj s trojicou piešťanských odchovancov, brankárom Jozefom Ondrej kom a útočníkmi Jakubom a Henrichom Ručkayovcami, ako aj Skaličanmi Martinom Klučárom a Marekom Horským, ktorí obliekali dres hokejistov ŠHK 37 Piešťany, tešili na šampionáte v Bratislave zo zisku strieborných medailí.
V tomto roku nás na MS reprezentovala táto pätica znova. Slováci však medailové pozície neobhájili, no dokonca z elitnej kategórie vypadli. V základnej skupine prehrali so Slovinskom 7:8, s Nemeckom vysoko 4:13 a s Fínskom 0:5. V súboji o štvrťfinále síce zdolali Brazíliu 6:3, keď jeden z gólov dal Jakub Ručkay, no potom nasledovali iba prehry. Vo štvrťfinále Slováci podľahli USA 2:6, keď naše góly dali Horský a Jakub Ručkay – tomu prihrával brat Henrich, a v boji o konečné siedme miesto, znamenajúce záchranu, prehrali s Kanadou vysoko 1:8. Touto prehrou si Slováci podpísali zostupový ortieľ.
Inline hokej sa na Slovensku, na rozdiel od vyspelých štátov, hráva iba počas letnej prestávky. Extraligová súťaž trvá len niekoľko týždňov a v tomto roku v nej Piešťanci nehrali, hoci tradične patrili k najlepším. Pred dvoma rokmi získali strieborné medaily a vlani vypadli až v semifinále s Hermesom Trenčín.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich