Lukáš Babač druhý na pražských „Primátorkách“

• Veslovanie / Šport
  • 1. júla 2009, 07:48
  • Autor:Milan Rusnák

Na 96. ročníku tradičných pretekov osemveslíc v Prahe o Primátorský štít, v rámci ktorých sa konal aj 110. ročník (prvý bol v roku 1895) skifárskych Jarných skulerských pretekov Rőslera-Ořovského, štartovali aj veslári VK Sĺňava Piešťany.

Veslársky sviatok s vyše storočnou tradíciou, výbornou organizáciou, pražskými nábrežiami plnými divákov a tentoraz i so skvelým slnečným počasím bol pre všetkých zúčastnených nádherným zážitkom. Atypická trať na 2000 metrov so zákrutou pod Vyšehradskou skalou každoročne preveruje zveslovanosť každej posádky.
Naposledy na podcenenie „zlomu" doplatila favorizovaná nemecká reprezentačná posádka v roku 2007, keď neskorší olympijskí víťazi nezvládli zmenu tempa, nevyhnutnú k obratu lode v priebehu troch veslárskych záberov, a napokon
sa museli skloniť pred veslármi domácej Dukly. Tento rok Primátorský štít, teda cenu pre najlepšiu mužskú osemveslicu, podľa očakávania vyhral tím Dukly zložený z najlepších českých veslárov v párových i nepárových disciplínach. V rámci spestrenia prípravy pred pretekmi Svetového pohára sa v rámcových pretekoch skifárov predstavil aj najúspešnejší slovenský veslár uplynulého roka, Piešťanec Lukáš Babač, a seniorská osma. Strieborný medailista z minuloročných ME potvrdil výbornú formu a skvelým druhým miestom príjemne prekvapil. Víťazom sa podľa očakávania stal favorizovaný český strieborný olympionik Ondřej Synek.
Piešťanská osma v zostave M. Rusnák, P. Mičutka, E. Drlička, R. Ulehla, B. Jurga, M. Škulec, P. Strečanský, M. Ulehla a kormidelníčka K. Drličková obsadila štvrté miesto.