Naši plavci s tuctom medailí

• Plávanie / Šport
  • 30. júna 2009, 08:10
  • Autor:šg

Na letných majstrovstvách Slovenska v plávaní starších žiakov v Štúrove sa darilo aj plavcom z oboch piešťanských klubov. Tí získali na juhu Slovenska tucet medailí, z toho štyri majstrovské tituly.

Z kvarteta plavcov ŠPK Kúpele Piešťany sa najviac darilo Nikolajovi Tóthovi, ktorýsi medzi 13-ročnými žiakmi vyplával päť medailí. V pretekoch na 200 metrov motýlik sa stal majstrom Slovenska, na 200 m znak, 100 m motýlik a 100 m voľný spôsob získal strieborné medaily a na 200 m vsp. skončil na bronzovej priečke.
Filip Julíny si v tej istej vekovej kategórii vyplával striebro na 1500 m vsp. a na 400 m vsp. bol tretí. Z plavcov PPK Piešťany bola najlepšia Katarína Hollá, ktorá získala medzi 14-ročnými dva majstrovské tituly, keď vyhrala preteky na 100 a 200 m znak. Okrem toho bola druhá na 400 m vsp. a tretia na 100 m vsp. V pretekoch na 100 m znak splnila časom 1:10,90 min limit na EYOF, ktoré budú v dňoch 18.-25. júla vo fínskom Tampere.
V kategórii 13-ročných vyhrala dievčenská štafeta PPK Piešťany v zložení Šárka Ondrejovičová, Katarína Hollá, Michaela Orviská a Katarína Kaffková preteky na 4×100 m vsp.