Moravcovej sa darí

• Plávanie / Šport
  • 30. júna 2009, 10:00
  • Autor:šg

Piešťanská plavkyňa Martina Moravcová si na tretích pretekoch seriálu Texas Senior Circuit Swimming v americkom Austine vyplávala tri medailové umiestnenia, z toho jedno prvenstvo.

Martina sa najskôr predstavila v pretekoch na 50 metrov voľný spôsob, v ktorých obsadila druhé miesto. Rýchlejšia ako ona bola len Američanka Torresová. Ďalšie striebro pridala plavkyňa ŠPK Kúpele Piešťany v pretekoch na 50 m znak, kde ju predstihla iba Američanka McGregoryová.
Svoju medailovú bilanciu z veteránskych pretekov v Austine si Moravcová vylepšila v pretekoch na 50 m motýlik, ktoré časom 27,47 s vyhrala. Okrem prvenstva sa zároveň tešila aj zo zlepšenia vlastného svetového veteránskeho rekordu vo svojej vekovej kategórii.