Kanoisti bodovali na Môtovskej priehrade

• 30. júna 2009, 10:03
  • Autor:šg

Na šiestom ročníku Zvolenskej tisícky v rýchlostnej kanoistike na Môtovskej priehrade sa nestratili ani vodáci z Piešťan, ktorí skončili so 144,5 bodmi spomedzi 14 klubov piati.

Ich umiestnenie mohlo byť aj lepšie, no v seniorskej kategórii reprezentuje väčšina piešťanských odchovancov bratislavský ŠKP. V jeho drese sa postavili na najvyšší stupienok Pavol Maťaš s Erikom Noskovičom v K2 na 200 metrov a Róbert Erban s Wiebauerom v K2 na 1000 m.
Okrem toho bol Erban tretí aj v K2 na 500 m a Maťaš v K1 na 200 m. V kanoistických disciplínach zasa bodoval Matej Rusnák. V ženskej kategórii obsadila Simona Šamková zo Sĺňavy spolu s Marcelou Erbanovou z ŠKP druhé miesto v K2 na 200 a 500m.
Na „tisícke" bola Simoninou partnerkou Srnáková z Tatrana Bratislava. Šamková bola okrem toho v K1 na 500 a 1000 m tretia a na 200 m štvrtá. V mládežníckych kategóriách sa presadili viacerí vodáci Sĺňavy. Štrnásťročný Filip Valo vyhral K1 na 500 m a spolu s Tomášom Kačicom skončili na rovnakej trati v K2 druhí.
Strieborná priečka patrila aj juniorovi Matejovi Michálekovi, ktorý bol spolu s Klučárom z Trenčína druhý v K2 na 1000 m a na 500 m skončili tretí. Obaja boli aj členmi miešanej „ká-štvorky", ktorá bola na 500 i 1000 m druhá. Trinásťročná žiačka Linda Blahová bola druhá v K1 na 500 m a tretia na
2000 m. V K2 obsadila spolu so Skovajsovou z Tatrana Bratislava tretiu priečku v K2 na 500 m. Na bronzovej pozícii skončil aj mladší žiak Daniel Dányi v K1 na 2000 m a juniorka Petra Maťašová v K1 na 1000 m.
V hodnotení oddielov vyhrali preteky vodáci z Komárna pred Novákmi a Šamorínom. Sĺňave Piešťany patrila piata priečka. V hodnotení jednotlivcov získal najviac bodov (16) do Slovenského pohára medzi mužmi piešťanský odchovanec, kanoista M. Rusnák.
V kajaku patrilo S. Šamkovej medzi ženami s 11 bodmi tretie miesto a v žiackej kategórii bola L. Blahová medzi 13-ročnými druhá, rovnako ako medzi o rok staršími.